RU

Київрада прийняла скандальне рішення про будівництво океанаріуму

12.07.2012, 16:36
Київрада прийняла скандальне рішення про будівництво океанаріуму - Фото
Мавпятник в зоопарку так і не добудують
Київська міська рада на пленарному засіданні 12 липня схвалила проект рішення про перепрофілювання недобудованого павільйону для людиноподібних мавп у Київському зоопарку в океанаріум. Про це заявив голова комісії Київради з питань екологічної політики, лідер Партії Зелених України Денис Москаль, повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі фракції Республіка Київ.

Як заявив начальник Головного управління комунальної власності Дмитро Парфененко, будівництво мавпятника почали в 2006 році, в проект вклали 12 млн. грн., але з 2008 року будівництво зупинено через відсутність фінансування. У міста зараз немає коштів на цей об'єкт і, за словами чиновника, "не знайдеться в найближчі роки".

Парфененко додав, що звіринець знайшов інвестора, який готовий вкласти 70 млн. грн. на завершення будівництва, проте замість павільйону мавп хоче розмістити в ньому океанаріум. Більш того, що при цьому пропонується оформити право спільної власності на даний об'єкт з Київським зоопарком.

Рішення Київради вже розкритикувала комісія з питань екологічної політики, раніше відхилила скандальний проект рішення (незважаючи на факт відхилення, документ винесли на сесію 12 липня). Її лідер Денис Москаль заявив, що будувати океанаріум намір ТОВ Подих природи. Рішення Київради передбачає, що після введення океанаріуму в експлуатацію на нього оформлять свідоцтво на право "спільної часткової власності територіальної громади м. Києва та ТОВ Подих природи".

"Іншими словами, приватна структура хоче стати власником частини зоопарку, адже саме на його території планують розмістити океанаріум. Однак це суперечить чинному законодавству. Відповідно до закону України "Про природно-заповідний фонд", існуючі зоологічні парки не підлягають приватизації", - підкреслив Москаль.

Екологи наполягають, що в Києві будувати океанаріум не можна, оскільки це не приморське місто і тут немає можливості утримувати дельфінів в умовах, наближених до природних. Від хлорованої води дельфіни сліпнуть, а в закритих приміщеннях мало спілкуються між собою і втрачають слух. У неволі тварини живуть 3-5 років, тоді як на волі - 25-30. "Тому для мене не зрозуміло рішення про будівництво океанаріуму в Києві", - говорить Москаль.

Раніше екологи неодноразово застерігали київську владу від будівництва на території зоопарку океанаріуму й закликали закрити вже існуючий в Києві дельфінаріум Немо, що працює з порушеннями. 10 квітня прокуратура подала позов до Одеського Окружного адмінсуду на директора ТОВ Нерум (містить багато українських океанаріумів), вимагаючи закрити дельфінарій Немо.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини