RU

Києво-Печерська лавра і Софія Київська зберегли статус ЮНЕСКО

19.06.2013, 11:26
Києво-Печерська лавра і Софія Київська зберегли статус ЮНЕСКО - Фото
Києво-Печерська лавра
Києво-Печерську лавру і Софію Київську не виключать з основного списку культурної спадщини ЮНЕСКО. Про це повідомив сьогодні на брифінгу міністр культури Леонід Новохатько.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Новохатько зазначив, що сьогодні українське питання розглядалося на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в Камбоджі. "Була загроза виведення наших пам'яток, Києво-Печерської лаври та Софії Київської, які внесені у Всесвітній реєстру культурної спадщини, з основного списку в так званий список ризику. Процедура така - якщо держава не виконує умови ЮНЕСКО, то об'єкти спочатку переводяться до списку ризику, а потім виключаються. У нас піднімалося питання про можливість переведення українських об'єктів з основного списку в список ризику ", - пояснив він.

Новохатько додав, що сьогодні відбулося голосування, з критикою української сторони виступили Німеччина і Швейцарія. "З іншого боку, нас активно підтримали Японія, Росія, Індія, Алжир, ряд інших держав, і голосування пройшло позитивно", - сказав він.

"Будемо сподіватися, що більше це питання ніколи не буде підніматися на комітеті Всесвітньої спадщини", - додав міністр.

Нагадаємо, основною претензією до української сторони з боку ЮНЕСКО є те, що буферна зона Києво-Печерської лаври та Софії Київської не захищена від посягань будівельних фірм, і стародавні пам'ятники піддаються загрозі руйнування.

У Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО вже не перший рік заявляють, що допомогти подолати проблему забудови охоронюваних зон Києва можна шляхом зміни проектів будівництва, а також за допомогою знесення вже існуючих. Столиці рекомендують контролювати масштаб і дизайн проектів і розробляти плани для буферних зон на підставі ретельного аналізу. З 2010 року Київ попереджають, що заповідник Софія Київська може бути виключений із списку об'єктів, що охороняються ЮНЕСКО через хаотичну забудову навколо історичного пам'ятника.

Досьє на Леоніда Новохатька
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини