Київголовархітектура відмовилася виконувати вимоги ЮНЕСКО

10.07.2012, 13:44
Київголовархітектура відмовилася виконувати вимоги ЮНЕСКО - Фото
Будівля КМДА

В управлінні КМДА заявили, що без нового Генплану міста не збираються виконувати вимоги ЮНЕСКО щодо захисту Києва від забудови

Головне управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації не буде виконувати вимог ЮНЕСКО, що стосуються необхідності заборони будівництва в заповідних зонах, поки не побачить новий затверджений Генеральний план Києва.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Київголовархітектури, у ЗМІ оприлюднено матеріали про те, що міжнародна організація критикує Україну за недотримання її вимог щодо введення мораторію на будівництво в буферних зонах Києво-Печерської лаври та Софії Київської. Головне управління "вважає за потрібне зазначити, що для виконання вимог ЮНЕСКО необхідно затвердження нового Генерального плану".

"У складі цього документа розроблений і доопрацьовується історико-культурний опорний план, у ньому в текстової та графічної частини викладені вимоги, які висуває ЮНЕСКО. Таким чином, поки Генеральний план не затверджено, ми не виконуємо вимоги організації", - йдеться в повідомленні.

Також Київголовархітектури зазначає, що "ті, хто затримує затвердження документа, створюють проблеми для виконання зобов'язань перед ЮНЕСКО". Розгляд Генплану "на архітектурно-містобудівній раді було зірвано з використанням гучномовців, криків і провокаторів, які ніяких конкретних пропозицій не надали". В таких умовах спілкування інтелігенції на тему нового Генплану - архітекторів, істориків і вчених - було неможливо, підсумували в управлінні КМДА.

Нагадаємо, в Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО негативно ставляться до забудовам заповідних зон Києва і вважають, що допомогти подолати проблему забудови територій можна шляхом зміни проектів будівництва, а також за допомогою знесення вже існуючих. Офіційному Києву рекомендують контролювати масштаб і дизайн проектів будівництва та розробляти плани для буферних зон на підставі ретельного аналізу.

Україна в списку ЮНЕСКО представлена ​​шістьма об'єктами: собором Святої Софії та Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, будівлею Чернівецького університету, буковими пралісами Карпат та геодезичною дугою Струве.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Спонсорский проектЖизнь после Google, или Почему вам стоит разместить свое приложение в Huawei AppGallery