RU

Київголовархітектура відмовилася виконувати вимоги ЮНЕСКО

10.07.2012, 13:44
Київголовархітектура відмовилася виконувати вимоги ЮНЕСКО - Фото
Будівля КМДА
Головне управління містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації не буде виконувати вимог ЮНЕСКО, що стосуються необхідності заборони будівництва в заповідних зонах, поки не побачить новий затверджений Генеральний план Києва.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Київголовархітектури, у ЗМІ оприлюднено матеріали про те, що міжнародна організація критикує Україну за недотримання її вимог щодо введення мораторію на будівництво в буферних зонах Києво-Печерської лаври та Софії Київської. Головне управління "вважає за потрібне зазначити, що для виконання вимог ЮНЕСКО необхідно затвердження нового Генерального плану".

"У складі цього документа розроблений і доопрацьовується історико-культурний опорний план, у ньому в текстової та графічної частини викладені вимоги, які висуває ЮНЕСКО. Таким чином, поки Генеральний план не затверджено, ми не виконуємо вимоги організації", - йдеться в повідомленні.

Також Київголовархітектури зазначає, що "ті, хто затримує затвердження документа, створюють проблеми для виконання зобов'язань перед ЮНЕСКО". Розгляд Генплану "на архітектурно-містобудівній раді було зірвано з використанням гучномовців, криків і провокаторів, які ніяких конкретних пропозицій не надали". В таких умовах спілкування інтелігенції на тему нового Генплану - архітекторів, істориків і вчених - було неможливо, підсумували в управлінні КМДА.

Нагадаємо, в Комітеті Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО негативно ставляться до забудовам заповідних зон Києва і вважають, що допомогти подолати проблему забудови територій можна шляхом зміни проектів будівництва, а також за допомогою знесення вже існуючих. Офіційному Києву рекомендують контролювати масштаб і дизайн проектів будівництва та розробляти плани для буферних зон на підставі ретельного аналізу.

Україна в списку ЮНЕСКО представлена ​​шістьма об'єктами: собором Святої Софії та Києво-Печерською лаврою в Києві, історичним центром Львова, будівлею Чернівецького університету, буковими пралісами Карпат та геодезичною дугою Струве.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини