RU

У КМДА придумали, як здешевити хліб

13.11.2012, 15:55
У КМДА придумали, як здешевити хліб - Фото
c1e5246bffc26bf6522ca93a1bcc845c.jpg
Київ створить власний резерв борошна, з якого будуть виробляти хліб хлібокомбінати Київської області. Відповідне доручення дав голова КМДА Олександр Попов, передає прес-служба міськаміністраціі.

"За дорученням голови ми створимо резерв борошна, з якого будуть виготовляти хліб на підприємствах області. Таким чином, ми створимо додаткову схему виробництва хлібобулочних виробів, яка буде незалежною від дій хлібного монополіста ПАТ Київхліб. Другим кроком з боку міської влади стане забезпечення необхідних умов для створення конкуренції на цьому ринку, хто теж убезпечить киян від самовільних дій Київхліба ", - заявив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Він додав, що в Києві діє закон, що регулює ціни на продукти харчування, в тому числі і на хліб, а також визначає норми рентабельності продукції. Саме перевищення цих норм і стало приводом для звернення КМДА до Антимонопольного комітету та Генпрокуратури з проханням дати оцінку діям Київхлібу, що підвищив 12 листопада ціни на хліб Український столичний подовий і нарізний батон Київський.

Влада продовжує наполягати, що монополіст накрутив ціни безпідставно. "Якщо проаналізувати напрямки ціноутворення хлібобулочних виробів і взяти до уваги вартість основних енергоносіїв, то тут ми не бачимо підстав для підвищення ціни на хліб, оскільки вони останнім часом не дорожчали", - підкреслив Крамаренко.

Нагадаємо, з 12 листопада нова роздрібна ціна на хліб Український столичний подовий виробництва Київхліба складає 4,68 грн., а на батон нарізний Київський - 3,84 грн. Тобто, підприємство підвищило ціни на 17% і 9,7% відповідно. Інформація про плановане в листопаді підвищення з'явилася в ЗМІ після виборів, 29 жовтня. Тоді прем'єр  Микола Азаров заявив: "Жодних підстав для підвищення цін на соціальні сорти хліба немає. У нас достатні запаси і зерна, і муки ще з урожаю минулого року, тобто, закуплені за старими цінами". Гендиректор Київхліба Володимир Череда також заявив, що на соціальні сорти хліба ціни не підвищать.

12 листопада КМДА заявила, що звернеться до Генпрокуратури та АМКУ з проханням перевірити законність дій Київхліба і його фінансовий стан, а також обгрунтованість дій підприємства Київмлин, що підвищив ціни на борошно.

Хліб Український столичний подовий та батон нарізний Київський вважаються не соціальним хлібом, а продукцією поліпшеної якості.

Досьє на Олександра Попова

Досьє на Руслана Крамаренка

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини