RU

Київ повернув у власність іподром, йде суд по Гостиного двору

13.05.2014, 10:54
Київ повернув у власність іподром, йде суд по Гостиного двору - Фото
Гостиний двір
Києву вдалося зберегти у комунальній власності столичний іподром, по Гостиному двору виграний перший суд. Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова КМДА Володимир Бондаренко.

"Що стосується майна - хочу сказати, що нам вдалося дещо повернути або утримати поки що. У перші ж дні свого приходу на роботу я був проінформований про те, що київський іподром переходить в руки інших власників, якийсь клуб боксерів. Але точно ми не знаємо, тому що це передавалося кілька разів. Коли ми кинулися з'ясовувати, в чому ж справа, виявилося, що рік тому був отриманий кредит у розмірі 1 млн.грн. для підтримки іподрому, і керівники цього підприємства не змогли повернути 846 тис. грн., а виконавець вже описував майно іподрому за неповернення кредиту. А майно складається з 32 гектарів прекрасної землі при гарній інфраструктурі, а також 3000 кв. метрів площі, і Київ повинен був втратити цей комплекс. Ми в останній момент зупинили цю дія, банк "Хрещатик" перекредитувативав підприємство", - сказав Бондаренко, слова якого наводить кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За словами Бондаренка, ще через два дні виявилося, що до іподрому є претензії у Пенсійного фонду на суму близько 700 тис.грн., та податковою. "Таким чином, нам довелося в три етапи все ж утримати це підприємство в Києві, і зараз ми працюємо над тим, щоб воно залишилося в громаді , - зазначив він.

Крім того, виграний перший суд за формою власності Гостиного двору. "Гостинний двір тривалий період на шахрайських схемах будувався. Я буду просити прокуратуру розібратися з тими фізичними особами, які працюють у спеціальних реставраційних органах і які збрехали, що це не пам'ятник історії культури, приписавши йому в розмірах п'ять метрів ширини і 50 метрів довжини і тим самим довівши, що це нібито не той пам'ятник, який був. А в документах замінили одне слово - з "реставрації", коли ви берете яку-небудь стару будівлю і приводите в порядок, на "реконструкцію" - це коли можна знести все. Дві маленьких зміни в документації дали можливість вихопити цей центр з київської міської власності. Сьогодні ми вже виграли перший суд по цьому об'єкту", - сказав він.

Бондаренко додав, що для того, щоб Гостинний двір повернувся у власність Києва, необхідно також скасувати один закон, дві постанови Кабінету міністрів та інші документи.

За словами Бондаренка, київській владі також вдалося залишити в комунальній власності Будинок актора, за магазини "Сяйво" і " Знання" йде боротьба.

Нагадаємо, наприкінці квітня Київський апеляційний адміністративний суд скасував дозвіл на реконструкцію Гостиного двору.

У серпні 2011 року Кабінет міністрів виключив Гостинний двір зі списку пам'яток архітектури Української РСР, що перебувають під охороною держави. А в квітні 2012 року Київрада надала дозвіл на розробку проекту землеустрою ВАТ Укрреставрація на Контрактовій площі, 4 для реконструкції будівлі під торгово-офісний центр з гостьовою стоянкою.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини