RU

Київське кафе і ресторани порушують закони про обмеження куріння

07.02.2011, 17:05
Київське кафе і ресторани порушують закони про обмеження куріння - Фото
fde07a8a47715391adad5026c4c0d2af.jpg

Київське кафе і ресторани порушують закони про обмеження куріння
79% кафе, барів і ресторанів Києва порушують вимоги Закону України "Про заходи щодо попередження і зменшення вживання тютюнових виробів та їхнього шкідливого впливу на здоров'я населення" щодо обов'язку відвести для некурящих не менше половини площі громадських місць. Про це заявив керівник проекту "Київ без тютюнового диму" Тарас Шевченко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-центрі Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну", моніторинг барів, кафе і ресторанів Києва проводився у грудні 2010 року і в січні 2011-го. Його метою було з'ясувати, як у цих закладах дотримуються вимоги законодавства стосовно обмеження тютюнокуріння у громадських місцях. Для моніторингу були вибрані 100 закладів, в яких дозволено куріння, як у центрі, так і в інших районах Києва.

Т.Шевченко зазначив, що із загальної кількості порушників 10% взагалі не виділяють місце для некурящих; 52% виділяють менше половини площі для некурящих; 17% хоч і виділяють половину площі для некурящих, але тютюновий дим потрапляє у зону для некурящих.

Крім того, за його словами, майже половина з 100 закладів, які потрапили у моніторинг, порушує вимоги закону про розміщення у закладі графічних знаків із написами "Місце для куріння", "Куріння шкодить Вашому здоров'ю" і "Куріння заборонено!".

У свою чергу головний лікар Київського міського центру здоров'я, Отто Стойка зазначив, що куріння у кафе, ресторані і барах треба заборонити повністю.

"У закладах громадського харчування, де курять навіть декілька осіб, концентрація канцерогенних і токсичних речовин тютюнового диму перевищує у десятки і навіть сотні разів ту концентрацію речовин, яку вдихає людина, стоячи біля пожвавленої автомагістралі або труби хімічного заводу", - зазначив він.

Під час наступного моніторингу проект "Київ без тютюнового диму" планує вивчити якість повітря у кафе, барах і ресторанах з використанням спеціальних приладів для вимірювання рівня задимленості приміщень.

Боротьба з небезпечними захворюваннями: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини