Київська Лавра запрошує на святкування Медового Спасу

12.08.2010, 09:18

На території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври з 14 по 22 серпня пройде щорічна православна виставка "Медовий Спас", в рамках якої відвідувачі зможуть придбати мед і продукти бджільництва від 150 провідних пасічників і господарств з різних регіонів..

На території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври з 14 по 22 серпня пройде щорічна православна виставка "Медовий Спас", в рамках якої відвідувачі зможуть придбати мед і продукти бджільництва від 150 провідних пасічників і господарств з різних регіонів України.

Також на виставці будуть представлені церковні предмети, роботи іконописців, література православних видавництв, продукція народного промислу і декоративно-прикладного мистецтва. Перед відкриттям виставки буде відслужений святковий молебень.

Виставка пройде 14-22 серпня. Вхід вільний з 9:00 до 19:00.

14 серпня православна церква відзначає свято Винесення чесних древ животворящого хреста Господнього, а також свято мучеників Макковіїв, яке в народі називають Медовим Спасом і пов'язують з освяченням нового урожаю. У цей день під час богослужіння на середину храму для поклоніння віруючим виносять хрест. Після божественної літургії духовенство освячує мед, який вважається після цього цілющим.