RU

Київські рятувальники розповіли, що робити при землетрусі

15.03.2010, 14:30

У зв'язку з інформацією про можливий землетрус у Києві столичні рятувальники дали декілька рекомендацій, як діяти під час і після його виникнення.

"Дійте відразу ж, як тільки відчуєте коливання ґрунту або споруди. Як можна швидше покиньте будинок і відійдіть від нього на відкриту місцевість, якщо ви знаходитеся на першому-другому поверхах, або негайно залиште кутові кімнати, якщо ви перебуваєте вище другого поверху", - попереджають у ГУ з питань надзвичайних ситуацій міськдержадміністрації.

Тим, хто перебуває у приміщенні, рятувальники радять стати в отворі внутрішніх дверей або в кутку кімнати, подалі від вікон і високих предметів.

У МНС також не рекомендують тим, хто перебуває вище п'ятого поверху, бігти до сходів або ліфтів, оскільки "вихід у таких випадках понад усе заповнений людьми, а ліфти, найвірогідніше, вийдуть з ладу".

Тих, хто у момент землетрусу перебував в автомобілі, рятувальники просять зупинитися, відкрити двері і залишатися у машині до припинення коливань.

До того ж у МНС наголосили, що після землетрусу може статися раптовий обвал, а також є небезпека витоку газу, від ліній електромереж, розбитого скла. У зв'язку з цим просять перевірити стан електро-, газо- і водопостачання.

Рятувальники радять не користуватися відкритим вогнем, освітленням, нагрівальними і газовими приладами, а також не включати їх доти, поки не буде впевненості у тому, що витоку газу немає.

Нагадаємо, раніше українські сейсмологи допускали, що можливий землетрус у Румунії може докотитися і до Києва, однак виключали ймовірність великого руйнування.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини