RU

Київ відшкодує інвестиції вкладникам "Еліта-Центру"

16.10.2008, 14:29

Київрада затвердила порядок відшкодування вкладених інвестицій потерпілим від афери групи будівельних компаній "Еліта-Центр".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, сьогодні на сесії Київради 76 депутатів підтримали рішення про затвердження Порядку відшкодування відповідно до законодавства вартості інвестицій, вкладених потерпілими громадянами для будівництва житла групою будівельних компаній "Еліта-Центр". Крім того, депутати проголосували і за проект Попереднього договору про відступлення права вимоги і відновлення права потерпілого від злочинної діяльності групи будівельних компаній "Еліта-Центр" на отримання житла.

Згідно з прийнятим рішенням, постраждалі повинні повідомити про свої наміри, підписати попередній договір з Київською міськадміністрацією (КМДА) з відповідною заявою протягом місяця від дня обнародування цього рішення. Ще місяць надається КМДА для перевірки наданих потерпілими документів.

Крім того, депутати визначили, що КМДА має передбачити в проекті бюджету столиці на 2009 рік отримання з Державного бюджету України субвенції, необхідної для відшкодування збитків, заподіяних групою "Еліта-Центр".

У Порядку відшкодування потерпілим громадянам інвестицій прописано, що якщо рішенням суду КМДА не буде визнано цивільним відповідачем із вимогою відшкодування збитків, КМДА відшкодовує понесені витрати, які перевищують надходження від реалізації земельних ділянок, майна і коштів, які належать групі інвестиційно-будівельних компаній "Еліта-Центр", а також від проведених КМДА інвестиційних конкурсів за умовою отримання з державного бюджету України відповідної субсидії. У разі прийняття судом рішення про визнання КМДА цивільним відповідачем, попередній договір про відступлення права вимоги і відновлення права потерпілого від злочинної діяльності групи "Еліта-Центр" на отримання житла втрачає свою силу від дня вступу рішення суду в законну силу. Основний договір про відступлення права вимоги підписується за умовою належного виконання попереднього договору, але не пізніше одного року від дня підписання попереднього договору у разі прийняття рішення суду щодо визнання або невизнання цивільним відповідачем КМДА.

До речі, підписання попереднього договору не передбачає передачу житлових приміщень у власність потерпілим від "Еліта-Центру". Згідно з розробленим Порядком, підставою для передачі від КМДА постраждалим житлових приміщень у власність є основний договір про відступлення права, а на підставі попереднього договору КМДА має право передавати в користування потерпілим житлове приміщення без права його відчуження. Водночас на сьогодні в рішенні Київради розроблено тільки порядок відшкодування і проект попереднього договору.

У свою чергу, думки представників самих постраждалих розділилися. Одна група просила доопрацювати цей договір і не приймати його доти, поки під таким рішенням не буде підписів представника урядової комісії і Секретаріату Президента. Представники іншої групи постраждалих, навпаки, дякували депутатів за розробку такого рішення і наполягали на тому, що баритися в цьому питанні не можна.

Нагадаємо, організатора "Еліта-Центру" Олександра Шахова-Волконського екстрагували в Україну з Швейцарії і помістили в Лук’янівському СІЗО під посиленою охороною. У міжнародному розшуку зараз знаходиться ще один з організаторів афери - Олег Шестак.

Детальніше про резонансні події >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини