RU

Кіоски з пресою можуть зникнути з Києва

10.02.2011, 11:15
Кіоски з пресою можуть зникнути з Києва - Фото
c865dd4d307710a7fcbb78f9aa6c0933.jpg

Кіоски з пресою можуть зникнути з Києва

Через збільшення витрат на дозволи і оренду, що передбачається новим розпорядженням Київської міської держадміністрації, у столиці можуть припинити свою діяльність кіоски з продажу преси. Про це пише газета "Сегодня".

"У документі прописані нові схеми отримання дозволу на установку ларька, які на 300-400% збільшать щомісячні витрати кіоскерів. Це означає, що усі почнуть працювати собі у збиток", - заявив глава Асоціації власників МАФів Тетяна Петренко. У мерії стверджують, що розпорядження покликане лише зменшити кількість кіосків-нелегалів. За словами першого заступника глави КМДА Олександра Мазурчака, документ дасть змогу місту створити єдину базу-реєстр всіх кіосків, які раніше встановлювали де попало.

Крім того, за словами чиновника, нові правила зроблять власників МАФів більш захищеними - до них більше не підійдуть з вимогою хабара за місце.

Дистриб’ютор преси "Союздрук" вже б'є тривогу. За словами заступника гендиректора компанії Олексія Бабанського, ларьки з продажу газет і журналів заробляли у місяць у середньому від 20 тис. грн. (на околиці міста) до 50 тис. грн. (в центрі). Згідно з новим розпорядженням кіоскерам доведеться витрачати у найвіддаленіших точках міста і центрі від 60 тис. грн. до 90 тис. грн. відповідно.

Тобто незалежно від суми виручки у прибутковому центрі або на околиці, власник просто не зможе витратити втричі більше заробленого і закриє "точку", пише газета.

Водночас О.Мазурчак заявив, що мерія не дасть зникнути кіоскам з пресою. "Це соціально значущий товар. Для таких торговців визначений найнижчий коефіцієнт цільового призначення. Для преси він залежно від місця розташування ларька коливається від 0,08% до 0,4%". А для алкоголю - мінімум 0,25%", - заявив він.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини