RU

Кількість самогубств у Києві зросла удвічі

08.09.2009, 15:29

У 2008 році рівень смертності населення у Києві внаслідок самогубств збільшився більше ніж удвічі порівняно з 2004 роком. Про це заявив головний лікар Київського міського центру здоров'я Отто Стойка.

Як повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації, за інформацією Центру, у світі 90% суїцидів зумовлені депресіями і різного роду залежностями. За словами О.Стойки, саме вживання алкоголю дітьми і підлітками в нашій країні представляє величезну загрозу формування алкогольної залежності, шкодить здоров'ю, стає причиною самогубств.

Він також вказав, що під час останнього соціологічного опитування 91% учнів у віці 15-16 років заявили, що хоч би раз у житті вживали алкогольні напої. Рівень постійного вживання алкоголю у хлопців становив 83%, а в дівчат - 85%.

"Найпопулярнішими у молодіжному середовищі напоями є пиво, яке п'ють постійно дві третини учнів, а також вино і шампанське, рівень вживання яких перевищує 40%. Чверть підлітків курять постійно. При такому попиті з боку молоді на психоактивні речовини суспільство ніби забуло, що в Україні продаж тютюну і алкогольних напоїв і, за логікою, їхнє вживання, дозволено тільки особам, що досягли віку 18 років", - відмітив О.Стойка.

За його словами, на даний момент на узгодженні у мера столиці Леоніда Черновецького знаходиться міська комплексна Програма протидії зловживанню алкоголем і поширенню наркотиків у Києві на 2009-2013 роки, прийнята Київрадою 19 липня цього року. Крім того, прийнято розроблене медиками рішення Київради "Про заходи із впорядкування тютюнокуріння в місті Києві" і підготовлено Програму профілактики паління у Києві на 2009-2012 рр.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини