RU

Гостиний двір оцінено в 21 тис. і здається за 100 грн,- Бригинець

14.03.2013, 15:40
Гостиний двір оцінено в 21 тис. і здається за 100 грн,- Бригинець - Фото
Весь Гостиний двір коштує як 2 квадратних метри в квартирах в сусідніх будинках

Щомісячна плата за оренду приміщення Гостиного двору (10 тис.кв.м) на Контрактовій площі в Києві складає приблизно стільки ж, скільки коштує комплексний обід в сусідньому ресторані - 100 гривень. Про це заявив народний депутат (ВО Батьківщина) Олександр Бригинець з посиланням на дані голови Фонду держмайна України Олександра Рябченка, які той озвучив на зустрічі з опозиційними депутатами.

"Вартість Гостиного двору, за оцінками Фонду держмайна, становить 21 тис.грн., що дорівнює вартості 2 кв.м житлової площі в сусідніх будинках. А щомісячна орендна плата дорівнює сумі комплексного обіду в сусідньому ресторані. Тому ми просили голову Фонду зробити нову експертизу і переглянути орендні ставки щодо Гостиного двору. Але глава держмайна пояснив, що змінити відповідну ситуацію майже неможливо", - цитує депутата його прес-служба.

Бригинець переконаний, що через халатність чиновників держава зазнає збитків в особливо великих розмірах. Народні депутати, за його словами, звернулися до Генпрокуратури з вимогою розслідувати діяльність посадових осіб Фонду держмайна, що стосується скандального об'єкта на Контрактовій площі.

Нагадаємо, днями Бригинець заявив, що земляні роботи в Гостиному дворі проводяться незаконно. Він навів документ, що підтверджує, що Міністерство культури відмовило забудовнику (ПАТ Укрреставрація) у наданні дозволу на проведення земляних робіт на території Гостиного.

Плутанина в Гостиному дворі триває більше року. До останнього часу Укрреставрація стверджувала, що має всі необхідні дозволи на реконструкцію будівлі, а активісти низки громадських організацій доводили, що влада за допомогою власних незаконних рішень і судів віддала історичний об'єкт бізнесменам - для перетворення на торговий центр. На Контрактовій площі часто проходили сутички між киянами і представниками забудовника, за участю невідомих (яких активісти вважають рейдерами), міліції, "Беркуту" та народних депутатів від ВО Батьківщина та ВО Свобода. Один раз на захист Гостиного навіть влаштували концерт. У лютому Київрада відмовилася передавати скандальний об'єкт в комунальну власність, тим самим дозволивши забудовнику продовжувати реконструкцію.

Досьє на Олександра Бригинця


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини