RU

Головний архітектор Києва: На столицю боляче дивитися

03.04.2012, 16:57
Головний архітектор Києва: На столицю боляче дивитися - Фото
Архітектор каже, що з боку вокзалу на місто боляче дивитися
Головний архітектор Києва Сергій Целовальник вважає, що столиця пережила етап активного будівництва висоток, оскільки інвестори почали розуміти, що продавати треба не квадратні метри житла, а ділянки комфортного для людей середовища проживання.

Відповідаючи на запитання читачів tochka.net про те, яким він бачить майбутнє міста, зодчий сказав: "Якщо ви з боку вокзалу подивіться на Київ, ви побачите, що Київ - як гребінець з вибитими зубцями. На це боляче дивитися. Стійке місто - це місто, в якому люди більшу частину часу проводять не вдома, де можна перебувати на вулиці, а не в гіпермаркетах ".

Целовальник також спростував чутки про плановане знесення будівель на Андріївському узвозі: "Зносити нічого там не будуть. Внизу буде побудований 3-4 поверховий будинок в дусі австрійської архітектури, де будуть виставки, колекції картин, ресторан. І буде квартал перебудований, де фабрика Юність перебувала".

За словами архітектора, на історичній вулиці може з'явитися дитячий майданчик. "На Андріївському сьогодні ми розглядали порожній майданчик, на якому раніше були дерева. До Євро-2012 нам дали розпорядження зробити дитячий майданчик та майданчик для різних заходів", - підкреслив архітектор.

Відносно Пейзажній алеї Целовальник заявив, що будинок для дипломатів там будувати не будуть. "Було рішення побудувати будинок для МЗС, але народний гнів закрив будівництво. Боятися не треба. Не буде будинок там будуватися. Але так як майданчик був отриманий законно, тепер ми повинні надати (МЗС - ред.) іншу", - сказав експерт.

Нагадаємо, цієї весни розгорівся ряд будівельних конфліктів в історичній частині Києва, серед яких конфлікт із забудовою на горі Щекавиця, біля Софії Київської, на вулиці Пирогова і у театру оперети. Окружний адмінсуд столиці до завтра, 4 квітня, повинен винести рішення про долю ще однієї скандальної ділянки - частини вулиці Пейзажна алея. Феміда визначить, чи повертати територію з власності МЗС у власність киян.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини