RU

Експерт пояснив, чому в Києві подорожчав хліб

21.07.2008, 14:49

Директор Аналітіко-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко вважає, що мер Києва Леонід Черновецький "обвів киян навколо пальця". Так він прокоментував рішення Київради про підвищення цін на соціальні сорти хліба у столиці.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Інституту міста", О. Сергієнко, зокрема, зауважив: "Фішкою передвиборної кампанії Леоніда Черновецького та його блоку була найнижча ціна хліба в Україні та чисельні обіцянки членів його команди, що такою вона залишиться і після виборів. Після того, як мер та Блок Леоніда Черновецького повторно виграли вибори, "несподівано" виявилося, що хлібопекарська промисловість міста має 100-мільйонні борги, дотацій, закладених до бюджету, недостатньо, і пекарні на межі зупинки".

При цьому експерт зазначає, що пекарів примусили мовчати про кризовий стан галузі до виборів обіцянкою підвищити ціни на хліб після виборів, використавши Київраду як "громовідвід" - Л. Черновецький стримував ціни, однак депутати все одно їх підвищили. "Насправді ж, згідно із законом "Про ціни та ціноутворення" регулювати ціни мають право лише органи виконавчої влади, у столиці це – Київська держадміністрація, яку очолює той же Черновецький, однак, маніпулюючи слухняною більшістю, він "дав змогу" зробити це депутатам, а сам - "умив руки", - вважає О. Сергієнко.

"У результаті всі – і хто голосував за Черновецкого, і хто взагалі не прийшов на вибори, виявилися обдуреними і тепер розплачуватимуться за "найдешевший хліб" з власної кишені", - підсумував експерт.

Нагадаємо, раніше сам Л. Черновецький заявив, що Кабінет Міністрів України міг не допустити підвищення ціни на хліб у столиці.

Нагадаємо,у минулий четвер, 17 липня, Київрада своїм рішенням рекомендувала Київській міськадміністрації підвищити ціни на хліб. Рекомендувалося встановити наступні ціни на хліб: хліб "український" – 3 грн. за буханець (900 грамів) та 3,33 грн. за кілограм (нагадаємо, буханець коштував 1,64 грн.); хліб "пшеничний" – 2,40 грн. за буханець (650 грамів) та 3,69 грн. за кілограм (буханець пшеничного коштував 1,68 грн.); батон - до 2,50 грн. за буханець (500 грамів) та 5 грн. за кілограм (буханець батону коштував 1,4 грн.).

Досьє на Леоніда Черновецького >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини