RU

Екологи про Бортничі: Вода однозначно забруднена

12.04.2013, 12:37
Екологи про Бортничі: Вода однозначно забруднена - Фото
14347c131af22b3eab97c8ff40ebabbd.jpg
Ситуація, що склалася на Бортницькій станції аерації (БСА), і недавня аварія на ній не випадкова і може призвести до серйозних наслідків. Як вважає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко, прорив дамби і підвищення рівня мулових полів загрожує потраплянням токсичних речовин у навколишнє середовище. На думку директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, наслідки прориву дамби на БСА відчують не кияни, а жителі Черкаської області, що живуть нижче за течією Дніпра, передає ТСН.

"Те, що вже зараз відбувається забруднення грунтових вод і невеликих водних об'єктів, це однозначно. І, так чи інакше, це вплине і на природні об'єкти, і на здоров'я людини", - застерегла еколог.

Вона нагадала, що БСА вважають небезпечним об'єктом вже давно: станція недостатньо добре очищає стоки, скидаючи їх у водні об'єкти, що робить згубний вплив на грунт і грунтові води. Обладнання та технології, використовувані на очисних спорудах, застаріли. "Головне питання - що робити з муловими полями, які вже зараз є вмістилищем небезпечних речовин та при будь-якому підвищенні рівня води можуть становити велику загрозу для навколишнього середовища. А найголовніше - вони вже зараз негативно впливають на якість грунтів і підземних вод", - підкреслила Тимочко.

У екологів залишається чимало запитань до міської влади, яка нібито підготувала проект реконструкції БСА та який безрезультатно вимагають оприлюднити експерти. "Нам розповідають про якихось міфічних проектах із залученням іноземних інженерів і проектувальників. Але цей проект не оприлюднений, не підготовлена ​​оцінка впливу на навколишнє середовище об'єкту", - розповіла Тимочко. Судячи з усього, проект реконструкції - це лише "спроби в черговий раз витратити гроші з державного та комунального бюджету без користі для природи", резюмувала еколог.

У свою чергу директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко вважає, що аварія на станції аерації не буде відчутною для Києва: місто знаходиться вище за течією від очисних споруд. Але для тих, хто живе нижче за течією і не має більш-менш потужних споруд для очистки на водних каналах, підстави турбуватися є. "Там люди беруть воду прямо з Дніпра. Тому якість води в першу чергу відіб'ється на них. Як це вплине на рибу та іншу живність - важко говорити, тому що ми не знаємо масштабів викидів. Люди п'ють воду, тому можуть бути зараження", - зазначив еколог.

Найбільше, за словами Борейка, дістанеться Черкаській області. "Все лайно піде в Дніпро і створить проблему для Канівського району Черкаської області та розташованих нижче сіл. До того ж, це ж буде неодноразово, тому що найбільша кількість води очікується в кінці квітня", - попередив експерт.

Крім того, Володимир Борейко вважає, що суспільство не отримує інформацію про масштаби аварії в повному обсязі - вона нібито "свідомо приховується київською міською владою". А тому експерти не в змозі об'єктивно оцінити ймовірні наслідки цієї події.

"Керівництво бортницьких очисних споруд принципово не пускає мене і журналістів, які приходять зі мною, туди подивитися, а мене публічно називають брехуном", - розповів еколог. Щодо того, громадськість особливо не реагувала, коли з приводу можливої ​​аварії на БСА екологи били на сполох, Борейко зазначив, що люди просто не знали, кому вірити. Влада запевняла, що все під контролем і все нормально, екологи говорили зворотне, а працівники самої станції мовчали, бо боялись звільнення за розголошення інформації про тяжке становище БСА.

Нагадаємо, 10 квітня близько 19 години в Бориспільському районі Київської області на муловому полі № 3 Бортницької станції аерації стався прорив дамби в районі пропускного колодязя. 11 квітня вранці аварія була ліквідована і влада заявила, що станція працює в штатному режимі. За словами представників міськадміністрації, територія, на якій сталася аварія, не задіяна в технологічному процесі станції і не впливає на роботу БСА. Незважаючи на відсутність загроз для мешканців сіл та сільськогосподарських угідь, у населені пункти поблизу станції були направлені фахівці для моніторингу ситуації.

У Державній службі з питань надзвичайних ситуацій заявили, що аварія на Бортницькій станції не вплине  на якість питної води в Києві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини