Еколог: Моль доїдає київські каштани

24.09.2009, 15:00

Київські каштани масово заражені небезпечною комахою - мінуючою міллю. Якщо найближчим часом не вжити заходів для порятунку дерев, столиця може втратити свій символ. Про це заявив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища.

Київські каштани масово заражені небезпечною комахою - мінуючою міллю. Якщо найближчим часом не вжити заходів для порятунку дерев, столиця може втратити свій символ. Про це заявив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Києві Олександр Прогнимак.

"Мінуюча моль паразитує на дереві, фактично харчуючись ним, через що рослина швидко засихає і гине. З цією проблемою місто зіткнулося кілька років тому, але якщо раніше зараження мало точковий характер, то зараз воно набуло загрозливих масштабів. Один з найбільш ефективних методів лікування дерев - ін'єкції хімічними препаратами. Це довів позитивний досвід європейських країн, зокрема, Польщі", - вказав головний еколог столиці, якого для ЛІГАБізнесІнформ процитували в його прес-службі.

За словами О.Прогнимака, проблему фінансування можна вирішити за рахунок коштів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища: "У цьому році на боротьбу з шкідниками рослин з Фонду не виділено ні копійки. При цьому на моніторинг зелених насаджень планують витратити 16 млн.грн. з 26. Це нонсенс. Тому Держуправління екології наполегливо рекомендує міській владі, яка розпоряджається екологічним Фондом, перерозподілити кошти на вирішення першочергових завдань".

Нагадаємо, раніше заступник мера Києва Ігор Добруцький заявив про те, що київські каштани в найближчому майбутньому пройдуть курс лікування, на що будуть витрачені мільйони доларів.

На цьому тижні він висловив думку, що подальша висадка каштанів в столиці безглузда і наймасовішим деревом у Києві має стати гінкго-білоба.

Екологія: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проєктБоялись, що хворі бігатимуть вулицями