RU

Еколог: Моль доїдає київські каштани

24.09.2009, 15:00

Київські каштани масово заражені небезпечною комахою - мінуючою міллю. Якщо найближчим часом не вжити заходів для порятунку дерев, столиця може втратити свій символ. Про це заявив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Києві Олександр Прогнимак.

"Мінуюча моль паразитує на дереві, фактично харчуючись ним, через що рослина швидко засихає і гине. З цією проблемою місто зіткнулося кілька років тому, але якщо раніше зараження мало точковий характер, то зараз воно набуло загрозливих масштабів. Один з найбільш ефективних методів лікування дерев - ін'єкції хімічними препаратами. Це довів позитивний досвід європейських країн, зокрема, Польщі", - вказав головний еколог столиці, якого для ЛІГАБізнесІнформ процитували в його прес-службі.

За словами О.Прогнимака, проблему фінансування можна вирішити за рахунок коштів з міського фонду охорони навколишнього природного середовища: "У цьому році на боротьбу з шкідниками рослин з Фонду не виділено ні копійки. При цьому на моніторинг зелених насаджень планують витратити 16 млн.грн. з 26. Це нонсенс. Тому Держуправління екології наполегливо рекомендує міській владі, яка розпоряджається екологічним Фондом, перерозподілити кошти на вирішення першочергових завдань".

Нагадаємо, раніше заступник мера Києва Ігор Добруцький заявив про те, що київські каштани в найближчому майбутньому пройдуть курс лікування, на що будуть витрачені мільйони доларів.

На цьому тижні він висловив думку, що подальша висадка каштанів в столиці безглузда і наймасовішим деревом у Києві має стати гінкго-білоба.

Екологія: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини