RU

Держінспекція наказала закрити півсотні ресторанів і ТРЦ Києва

29.03.2013, 16:36
Держінспекція наказала закрити півсотні ресторанів і ТРЦ Києва - Фото
Фото: president-hotel.com.ua
У власників ТРЦ "Караван", "Магеллан", "Ультрамарин", розважального центру Shooters, ресторанів "Сейф", "Шоколадниця", "Ришелье", "Апрель", "Пушиcтый", "Il Patio" та низки інших відомих закладів Києва немає дозволів на експлуатацію. Про це заявив голова інспекції державного архітектурно-будівельного контролю Києва Сергій Кучер, пише Марія Попова у статті "Родные стены не помогают" для Коммерсант Україна.

В інспекції назвали 60 приміщень, які експлуатуються власниками незаконно. Серед них - приміщення видавництва "Бліц-Інформ", ринок "Нивки", ряд кафе, комплекси відпочинку. У списку виявилася навіть готель "Президент-Готель", що належить Держуправлінню справами при президенті України. На всі ці приміщення немає дозвільної документації, відповідно, офіційно вони в експлуатацію не введені, але використовуються.

За словами Кучера, відповідно до закону власники повинні закрити свої заклади, виплатити штраф, доопрацювати і погодити документацію і тільки після цього можуть відкрити їх знову. На ділі ж компанії, як стверджує чиновник, відмовляються від співпраці і погрожують судами. Причому суди у держави виграють. Зокрема, нещодавно чиновники програли суд власникам ресторану "Апрель" (мережа "Наша карта") - 27 лютого Окружний суд Києва визнав результати перевірки інспекції незаконними.

Власники більшості спірних об'єктів заперечують проблеми з документами. "Звичайно, всі наші документи в порядку, - говорить гендиректор готелю "Президент-Готель" Ірина Пшоняна. - Готель реконструював великий підрядник, все абсолютно законно. Зараз ми відстоюємо свою позицію в суді". Співвласник ТРЦ "Магеллан" Анатолій Юркевич також запевняє, що його компанія стежить за дотриманням всіх передбачених законом дозвільних процедур.

Нагадаємо, раніше прокуратура Печерського району Києва відкрила кримінальне провадження за фактом самовільного зайняття земельної ділянки та самовільного будівництва (ч.1 ст.197-1 КК України) на вулиці Великій Васильківській ресторанів "Сейф", "Апрель" і "Ришелье". Як відомо, всі три заклади належать Миколі Тищенку - відомому столичному рестораторові, президенту групи компаній Наша карта.

17 лютого в кухні ресторану "Квітень" вибухнув газовий баллон. У результаті постраждало 11 осіб.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини