RU

Декомунізація: у Києві перейменують 110 вулиць

26.06.2015, 18:06
Декомунізація: у Києві перейменують 110 вулиць - Фото
Більше сотні київських вулиць перейменують
Український інститут національної пам'яті опублікував повний список вулиць Києва, які підлягають перейменуванню, згідно з прийнятим законом про декомунізацію, пише Новое время.

За даними Інституту, перейменуванню підлягають такі вулиці в Києві:

1. Аїстова вулиця. Аїстов П.С. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у Жовтневому перевороті.

2. Антонова-Овсієнка вулиця. Антонов-Овсієнко В.А. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, командував наступом більшовиків під час більшовицько-української війни.

3. Артема вулиця. Артем (Сергєєв Ф. А.) - учасник встановлення радянської влади в Україні.

4. Бакинських Комісарів провулок. Бакинські комісари - учасники встановлення радянської влади в Азербайджані, брали участь в організації та здійсненні політичних репресій.

5. Бєлінського Чеслава провулок. Ч.Белінскій - учасник встановлення радянської влади в Україні, учасник Січневого повстання проти УНР 1918 року.

6. Боженка вулиця. Боженко В.Н. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у Січневому повстанні проти УНР, в 1918-1919 роках командував радянськими військами, що воювали проти УНР.

7. Бонч-Бруєвича вулиця. Бонч-Бруєвич В.Н. - Більшовицький партійний діяч, в 1918 - фактичний секретар Леніна; його підпис стоїть під постановою РНК РРФСР від 05.09.1918 "Про червоний терор".

8. Бонч-Бруєвича провулок.

9. Блюхера Василя вулиця.
Блюхер В.К. - Більшовицький військовий і партійний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, в 1919 році брав участь у бойових діях на території УНР.

10. Бубнова Андрія вулиця.
Бубнов А.С. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, в квітні 1919 року був одним з керівників операції жорстокого придушення Куренівського повстання проти більшовиків у Києві; в 1919 - нарком внутрішніх справ Української РСР.

11. Будьонного Маршала вулиця. Будьонний С.М. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, учасник збройної інтервенції в Україну, в 1917-1921 рр., Командувач Першої кінної армією.

12. Будьонного 1-й провулок.


13. Будьонного 2-й провулок.

14. Гавро Лайоша вулиця. Гавро Л. - учасник встановлення радянської влади в Україні, військовий комендант Києва під час більшовицької окупації 1919 року.

15. Гамарника вулиця. Гамарник Я.Б. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, учасник Січневого повстання 1918 року, брав участь у захопленні Києва Червоною Армією в 1919 році, голова Київського губревкома (губернський революційний комітет, - ред.) 1920-1921.

16. Давидова Олексія бульвар
. Давидов О.І. - Комуністичний держдіячам, голова виконавчого комітету Київської міської ради депутатів, один з головних винуватців Куренівської катастрофи.

17. Дегтяренка Петра вулиця.
Дегтяренко П.М. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, у 1919 - голова Київського губернського ЧК.

18. Дзержинського вулиця. Дзержинський Ф.Е. - Більшовицький політичний і державний діяч, один із засновників ЧК і організаторів "червоного терору".

19. Дубенка Павла вулиця. Дибенко П.Ю. - Радянський військовий і державний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, наркомвійськмор Радянської Росії, організатор масових вбивств офіцерів Балтійського флоту.

20. Довнар-Запольського вулиця. Довнар-Запольський В.Н. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, один з керівників боротьби проти української влади в Києві, організатор і керівник загонів Червоної гвардії на Шулявці в 1917 - 1918 рр.

21. Дружби народів СРСР площа
- назва містить абревіатуру СРСР, є символікою комуністичного тоталітарного режиму.

22. Дубового Івана вулиця.
Дубовий І.М. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні.

23. Дундича Олеко вулиця. Дундича О. - учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у бойових діях проти Армії УНР.

24. Жданова вулиця.
Жданов А.А. - Радянський державний і партійний діяч, член ЦК ВКП (б), соратник Сталіна і один з організаторів репресій.

25. Жданова провулок.

26. Жовтнева вулиця - присвячена Жовтневому перевороту 1917 року.

27. Ілліча вулиця.
Ленін В.І. (Ульянов) - лідер більшовиків, один з головних творців тоталітарної держави СРСР, організатор "червоного терору". Ініціатор встановлення радянської влади в Україні, більшовицько-української війни, Голодомору 1921-1922, конфіскації приватної власності.

28. Калініна вулиця. Калінін М.В. - Радянський державний і партійний діяч, голова ЦВК СРСР, один з головних організаторів сталінських репресій.

29. Калінінградська вулиця - присвячена місту, що носить ім'я більшовика Калініна М.В.

30. Каменєва командарма вулиця.
Каменєв С.С. - Радянський воєначальник, командарм 1-го рангу, головнокомандувач збройних сил РСФСР; брав участь у придушенні антибільшовицьких повстань в Карелії, Бухарі, Фергані і Тамбові.

31. Картвелішвілі вулиця.
Картвелішвілі Л.І. - Радянський партійний і державний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні.

32. Кіквідзе вулиця.
Кіквідзе В.І. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні. У 1918 році, командуючи Червоною армією, застосовував в Україні тактику "випаленої землі".

33. Кірова вулиця. Кіров С.М. - Радянський державний і політичний діяч, перший секретар Ленінградського міського комітету ВКП (б), член Політбюро ЦК ВКП (б), організатор і виконавець політичних репресій в СРСР.

34. Колективізації вулиця
- присвячена колективізації селянських господарств - більшовицької політики, яка призвела до масової загибелі селян.

35. Коллонтай вулиця. Коллонтай А.М. - Більшовицька діячка, учасниця встановлення радянської влади в Україні, член комісії ЦК КПУ з агітації та пропаганди серед жінок-робітниць, нарком пропаганди та агітації УРСР.

36. Комінтерну вулиця
- назва пов'язана з діяльністю комуністичного інтернаціоналу, інструменту "більшовизації" іноземних комуністичних партій і впливу і контролю за ними, засіб "експорту соціалістичної революції".

37. Комінтерну 1-й провулок.


38. Комінтерну 2-й провулок.

39. Комінтерну 3-й провулок.

40. Комсомольська вулиця - назва пов'язана з діяльністю молодіжної комуністичної організації, яка, в 1920-х роках активно брала участь у встановленні радянської влади в Україні.

41. Комсомольський провулок.

42. Комуністична вулиця.

43. Котовського вулиця.
Котовський Г.І. - Радянський військовий і політичний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, командир червоноармійських загонів і з'єднань в період громадянської війни (1918-1922), брав безпосередню участь у стратах бійців Армії УНР під Базаром в листопаді 1921 року.

44. Котовського провулок.

45. Коцюбинського Юрія вулиця. Коцюбинський Ю.М. - Радянський діяч, активний учасник і організатор встановлення радянської влади в Україні, головнокомандувач збройних сил і народний секретар внутрішніх справ Радянської Української Народної Республіки.

46. ​​Кравченка Миколи вулиця. Кравченко М.В. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, Січневого повстання 1918 року, брав участь у бойових діях проти військ Центральної Ради.

47. Красикова Петра вулиця.
Красиков П.А. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, заступник наркома юстиції з 1918 року, з 1924 прокурор Верховного Суду, з 1933 заступник голови Верховного Суду СРСР.

48. Крупської вулиця. Крупська Н.К. - Комуністична партійна і державна діячка, особистий секретар лідера більшовиків В.І.Ленна.Член ЦК ВКП (б), ВЦВК і ЦВК СРСР, депутат Верховної Ради СРСР. З 1929 року заступник наркома освіти РРФСР.

49. Лазо Сергія вулиця.
Лазо С. - Більшовицький партійний і державний діяч, активний учасник встановлення більшовицької влади на сході Росії, член Дальбюро ЦК РКП (б).

50. Ластовського вулиця. Ластовський О.К. - Більшовицький партійний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні.

51. Лебедєва Миколи вулиця. Лебедєв М.М. - Учасник встановлення радянської влади в Україні.

52. Леніна вулиця
. Ленін В.І. (Ульянов) - лідер більшовиків, один з головних творців тоталітарної держави СРСР, організатор "червоного терору". Ініціатор встановлення радянської влади в Україні, більшовицько-української війни, Голодомору 1921-1922, конфіскації приватної власності.

53. Ленінградська площа - названа на честь міста Ленінград, що носив ім'я Леніна В.І. На сьогодні міста з такою назвою не існує.

54. Ленінська вулиця.

55. Лепсе Івана бульвар. Лепсе І.І. - Більшовицький партійний і державний діяч, член ЦК РКП (б), член Оргбюро ЦК РКП (б), член Президії ВЦРПС, ВРНГ СРСР, член ВЦВК і ЦВК СРСР.

56. Лукашевича Миколи вулиця
. Лукашевич М.І. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у бойових діях проти військ Центральної Ради.

57. Луначарського вулиця.
Луначарський А.В. - Більшовицький партійний і державний діяч, революціонер, активний учасник більшовицького заколоту в жовтні 1917р. перший нарком освіти СРСР.

58. Луначарського Анатолія площа.


59. Луначарського провулок.


60. Любченка Панаса вулиця.
Любченко П.П. - Більшовицький партійний і державний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, один з організаторів Голодомору - геноциду в Україні 1932-1933 рр.

61. Майорова Михайла вулиця.
Майоров М.М. - Більшовицький партійний і державний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, Жовтневого перевороту 1917 і Січневого повстання 1918 року, член ЦВК Росії, нарком постачання УРСР.

62. Мате Залки вулиця. Залка М.М. (Франкль Б.) - більшовицький партійний і військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, угорський революціонер, в 1921-1923 роках у складі військ ВЧК брав участь у придушенні селянських повстань Нестора Махна.

63. Мильчакова Олександра вулиця.
Мильчакова О.І. - Більшовицький партійний і державний діяч, генсек ЦК ВЛКСМ.

64. Островського Миколи вулиця. Островський М.А. - Чекіст, обіймав посаду комунара Окремої шепетівського батальйону Частини особливого призначення, брав участь у нічних обшуках, грабежах і стратах. Воював проти Армії УНР.

65. Островського Миколи провулок.

66. Полупанова вулиця. Полупанов А.В. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні

67. Примакова вулиця.
Примаков В.М. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, організатор червоного козацтва, активний учасник бойових дій проти армії УНР.

68. Радянська вулиця
- названа на честь встановлення радянської влади.

69. Раскової Марини вулиця.
Раскова М.М. - Співробітниця НКВС СРСР, з лютого 1939 року - уповноважений особливого відділу НКВС.

70. Руднєва Миколи вулиця
. Руднєв М.А. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у боях з Військами Центральної Ради, а згодом - з Армією УНР.

71. Руднєва Миколи провулок.


72. Сагайдака Степана вулиця.
Сагайдак С.Г. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, Жовтневого перевороту 1917р.

73. Свердлова улица. Свердлов Я.М. - Більшовицький партійний і державний діяч, член ЦК РСДРП (б), РКП (б), голова Всеросійського центрального виконавчого комітету (формальний глава РРФСР) один з організаторів "червоного терору".

74. Свердлова провулок.


75. Січневий провулок
- названий на честь Січневого повстання проти УНР з метою встановлення радянської влади в Україні.

76. 40-річчя Жовтня проспект
- присвячений встановленню радянської влади.

77. Строкача Тимофія вулиця
. Строкач Т.А. - Радянський комуністичний і державний діяч, член ЦК КП України, депутат Верховної Ради СРСР, Народний комісар внутрішніх справ Української РСР (НКВС УРСР). Був важливим свідком і співучасником масових кривавих злочинів Хрущова на посаді 1-го секретаря ЦК КП (б) У та інших під час масових репресій і "Великого терору". Безпосередньо керував репресіями проти "націоналістів" і "пособників фашизму", проти тих, хто залишався на окупованій німцями території під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Був одним з головних організаторів масових репресій проти населення України після 1945 р. Проводив масові арешти в Західній Україні, керував каральними операціями проти українського національного Руху опору.

78. Струтинського Сергія вулиця
. Струтинський С.І. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, Січневого повстання, заступник голови Центральної виборчої комісії УРСР.

79. Терешкової Валентини вулиця.
Терешкова В.В. - депутат Верховної Ради СРСР VII-XI скликань, в 1971-1990 роках - член ЦК КПРС у 1974-1989 роках депутат і член Президії Верховної Ради СРСР, жінка-космонавт.

80. Галі Тимофєєвої вулиця.
Тимофєєва Г.Г. - Більшовицька політична діячка, учасниця встановлення радянської влади в Україні.

81. Трутенка Онуфрія вулиця. Трутенка О.С. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, член Деміївського ревкому, брав активну участь у боротьбі проти військ Центральної Ради і Армії УНР.

82. Тухачевського Маршала вулиця. Тухачевський М.Н. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні. Перший заступник наркома оборони СРСР. Командував придушенням Кронштадтського повстання. У 1921 році командував придушенням Тамбовського повстання з використанням хімічної зброї.

83. Уборевича Командарма вулиця. Уборевич І.П. - Більшовицький політичний і військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, командував бойовими діями проти армії УНР.

84. Ульянова Володимира вулиця
. Ленін В.І. (Ульянов) - див. вище.

85. Фадєєва вулиця. Фадєєв А.А. - Більшовицький військовий діяч, член ЦК КПРС (1939-1956 рр.) Брав участь у придушенні Кронштадтського повстання, організатор репресій проти Михайла Зощенка, Ганни Ахматової, Осипа Мандельштама.

86. Фадєєва провулок.

87. Федька Івана вулиця.
Федько І.Ф. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, брав участь у придушенні Кронштадтського повстання і селянського повстання в Тамбовській губернії.

88. Федько Івана провулок.

89. Фіалека Івана вулиця. Фіалека І.М. - Більшовицький політичний діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, один з керівників Січневого повстання 1918 року.

90. Фрунзе площа.


91. Фурманова вулиця.
Фурманов Д.А. - Більшовицький військовий і політичний діяч, секретар окружкому РКП (б). Брав участь у придушенні антирадянського повстання в Семиріччі.

92. Чапаєва вулиця - більшовицький військовий діяч, командир дивізії Червоної армії.

93. Чапаєвське шосе.

94. Червоноармійський провулок.


95. Червоногвардійська вулиця - названа на честь Червоної гвардії, брала участь у встановленні радянської влади в Україні.

96. Червоногвардійський провулок.

97. Червонозоряний проспект - названа на честь встановлення радянської влади в Україні.

98. Червонопартизанська вулиця - присвячена червоним партизанам, які брали участь у встановленні радянської влади в Україні та військової агресії проти УНР в 1918-1921 рр.

99. Червонопрапорна вулиця - присвячена встановленню радянської влади в Україні.

100. Червонопрапорний провулок.


101. Червонофлотська вулиця - присвячена Робітничо-Селянської Червоної флоту, який брав збройне участь у встановленні радянської влади в Україні.

102. Чуднівського вулиця.
Чудновський В.І. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, після захоплення Києва більшовиками - комісар міста по цивільному управлінню.

103. Шаумяна вулиця.
Шаумян С. - Більшовицький партійний діяч, лідер більшовицького руху Кавказу, голова Бакинської РНК.

104. Шаумяна провулок.


105. Шелеста Петра вулиця. Шелест П.Ю. - Комуністичний партійний і державний діяч, перший секретар ЦК КП України (1963-1972).

106. Щербакова вулиця
. Щербаков А.С. - Більшовицький партійний і державний діяч. Був керівником ряду областей, брав участь у здійсненні політичних репресій, очолював "трійки". З червня 1942 - начальник Головного політичного управління РСЧА.

107. Щербакова провулок.


108. Щорса вулиця. Щорс Н.А. - Учасник встановлення радянської влади в Україні, військовий комендант міста Києва у 1918 році.

109. Щорса провулок.

110. Якіра вулиця. Якір І.Е. - Більшовицький військовий діяч, учасник встановлення радянської влади в Україні, один з керівників більшовицької інтервенції в Україну в 1917-1921 рр.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини