RU

Чи законне введення платної медицини у Києві?

19.01.2009, 09:17

Плани ввести у Києві плату за медичні послуги експерти зустріли критикою. Наміри київської мерії ввести плату за медпослуги у муніципальних закладах охорони здоров'я, каже фахівець з медичного права і громадського здоров'я Людмила Солоп, суперечать закону.

"У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно", процитувала вона в інтерв'ю "Deutsche Welle" Конституцію України. Л.Солоп каже, що, незважаючи на те, що на практиці це право обмежене економічними можливостями країнами, а саме -бюджетами, встановлення офіційних тарифів за надання медичної допомоги є незаконним.

"Ще в 1996 році уряд затвердив перелік таких платних послуг, і це єдиний документ, що регулює платність послуг", - нагадала експерт.

Л.Солоп переконана, що пропозиції мерії щодо плати киянами і приїжджими за кожну консультацію у лікаря в поліклініці суперечать чинному законодавству. "Це ніщо інше, як порушення прав людини", - підсумувала вона.

Нагадаємо, раніше на сайті Київській міськдержадміністрації було оприлюднено проект рішення про введення нових тарифів на медичні послуги. Перший заступник голови КМДА Ірена Кільчицька при цьому заявляла про те, що Київська міська державна адміністрація збирається підняти тарифи на медичні послуги у лікарнях столиці. "В рамках Києва в медичних установах ми робимо таку тарифікацію. Але ті кияни, хто латить гроші, ці гроші йдуть в кишеню медичних працівників", - відзначала вона. За словами І.Кільчицької, для 600 тис. киян медичні послуги будуть безкоштовними. За медпослуги платитимуть, передусім, багаті люди і некияни.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини