RU

Черновецький назвав нову причину своєї відставки з посади мера

22.03.2013, 17:28
Черновецький назвав нову причину своєї відставки з посади мера - Фото
Леонід Черновецький
Екс-мер Києва Леонід Черновецький, який в червні 2012 року написав заяву про відставку, назвав головну причину відходу з поста градоначальника. В ефірі телепрограми "В гостях у Дмитра Гордона" він сказав, що на відставку вплинула важка зима 2009-2010 рр. - його перестали слухатися голови районів, в результаті кияни почали проклинати його через ожеледицю, через що мер втратив спокій.

"Найбільша проблема, яка завдала удару по мені, як по людині - це зима виборів президента. Це мене просто надломило, і я не захотів нічого, я дуже переживав за зиму цього року. Голови районів - і мало хто знає про це - через  вибори політизувалися і перестали прибирати сніг, і ніхто мені не підпорядковувався ", - цитує Черновецького Українська правда.

"Це я ліквідував районні адміністрації, і вважаю, що вони взагалі не потрібні. Вони мені не підкорялися, я не міг ні вигнати їх, нічого зробити. Кияни знали мене, вони не знали цих шахраїв. І вони (кияни) ламали руки й ноги - а я зовсім безпомічний, у мене жодного двірника немає", - пояснив він.

Екс-мер зазначив, що дуже хвилювався через те, що його проклинали на нечищені дороги: "Я дуже переживав, бо людина падала на вулиці і проклинала мене. А я ніякого до цього відношення взагалі не мав".

За словами Черновецького, "відбулося ще багато чого", тому він "хотів піти у відставку".

"Вважаю, що стосується мерії - це було зовсім не моє. Це не та країна, де повинен бути мер столиці Черновецький. Не та", - зауважив колишній міський голова. Він додав, що "шкодує, що багато часу втратив через політику". "Зараз я зосереджений на тому, щоб знаходити ідеї, розвивати нові і старі напрямки в бізнесі, які можна тиражувати в усі країни колишнього СРСР. Я бачу в цьому величезний потенціал. І багато чим вже займаюся. Вже працюють зі мною сотні людей і ми виплачуємо зарплату близько мільйона доларів на місяць", - сказав Черновецький.

Відповідаючи на запитання, як він ставиться до нинішнього голови КМДА Олександра Попова,, Черновецький лише зазначив: "Багато для Києва зробив".

"Я хочу зробити щось таке, що увійде в історію. Хоча все, що я робив, і так увійшло в історію", - висловив упевненість екс-мер.

У політику він пообіцяв повернутися хіба що тільки в "правильній демократичній країні", відзначивши, що "такі країни є". "Шляхи Господні несповідимі. Ні від чого зарікатися не можна. Не думаю про політику взагалі. Засмучуються, коли щось читаю, але без інформації не можу. Думаю про бізнес та благодійність", - підсумував Черновецький.

Нагадаємо, влітку Черновецький говорив, що пішов у відставку, щоб наблизити вибори нового керівника міста. Заяву про звільнення він написав 1 червня. Причому зробив це достроково - термін повноважень градоначальника завершувався 3 червня. Вже 12 липня Київрада прийняла відставку мера. Політологи вважають, що дострокова відставка зіграла на руку тим, кому вигідно відстрочити вибори мера. Якби Черновецький пішов не достроково, Верховна Рада, на думку експертів, була б зобов'язана відразу призначити дату виборів мера.

Питання про вибори мера перейшло з юридичної у політичну площину. Учора Верховна Рада прийняла в першому читанні постанову про призначення виборів мера і Київради 2 червня 2013 року. Опозиція наполягала на голосуванні по виборах в цілому, однак регіонали заявили, що не будуть призначати дату виборів, поки не дочекаються роз'яснення з цього питання від Конституційного суду України. Суд, на думку опозиції, вже отримав з Банкової готове рішення: вибори мера і депутатів провести в 2015-му, а зараз можна організувати хіба що дострокові вибори мера, який зможе керувати містом до виборів-2015. Однак це крісло, без власної більшості в Київраді, потрібно тільки одній людині - нинішньому голові КМДА  Олександру Попову.

Досьє на Леоніда Черновецького
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини