RU

Черновецький залишиться мером Києва, навіть маючи громадянство Ізраїля, - МВС

05.08.2011, 16:06
Черновецький залишиться мером Києва, навіть маючи громадянство Ізраїля, - МВС - Фото
c60e7059acf207e4e9888afc560ae3fb.jpg

Черновецький залишиться мером Києва, навіть маючи громадянство Ізраїля, - МВС

Леоніда Черновецького не зможуть звільнити з поста міра Києва, поки він є громадянином України. Про це заявила начальник відділу громадянства Державного департаменту з питань громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України Ірина Фадєєва в ході круглого стола сьогодні у Києві.

"За нинішнім законодавством, звільнити з роботи, припинити державну службу на підставі того, що людина отримала громадянство іншої держави, неможливо, навіть якщо це буде доведено", - сказала Фадєєва, яку цитує Інтерфакс-Україна.

За її словами, припинити держслужбу фізичної особи з громадянством іншої держави можливо після того, як людина офіційно втратить українське громадянство. Згідно з українським законодавством, добровільно отримане громадянство іншої держави стало підставою для втрати громадянства України тільки згідно із змінами в законодавстві з 1997 року.

Як зазначила Фадєєва, якщо людина отримала друге громадянство іншої держави до 1997 року, то немає підстав для втрати українського, і він залишається з двома громадянствами, однак на території України в правових відносинах визнається лише українське. "Якщо громадянин України має громадянство іншої держави, в правових відносинах він залишається громадянином України. А нашим законодавством прямо не заборонено громадянство іншої держави. У нас просто інше громадянство не визнається", - сказала вона.

Як пояснив народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник, для оформлення і втрати українського громадянства необхідно, щоб МЗС при наявності точної інформації про друге громадянство, отриманого після 1997 року, підготував постанову, яку надалі розгляне комісія при президентові України.

Разом з тим, Олійник зазначив, що рішення, прийняті Черновецьким на посту мера Києва, залишаться легітимними. "З моменту втрати громадянства, його дії можуть бути незаконними, а до цього часу він є громадянином України", - сказав нардеп.

Раніше в ЗМІ з'явилася інформація, що Черновецький з 1994 року є громадянином Ізраїля. МВС, в свою чергу, почало перевірку за цими повідомленнями.

Леонід Черновецький: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини