RU

Черновецький програв суд Томенку

22.10.2010, 13:15
Черновецький програв суд Томенку - Фото
a9c9ec89a2d3b3c958f6330cc655c8af.jpg

Черновецький програв суд Томенку

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Київського міського голови Леоніда Черновецького до віце-спікера Верховної Ради Миколи Томенка щодо захисту ділової репутації і поширення недостовірної інформації. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили у прес-службі М.Томенка.

Коментуючи рішення суду, віце-спікер парламенту назвав його важливим і показовим, як прецедент у суспільній дискусії про діяльність посадових осіб і політиків. Політик заявив, що передав копії матеріалів народному депутатові Юрію Буту і журналістці "5 каналу" Ользі Сніцарчук, оскільки "вони (матеріали) створили прецедент для суддівського розгляду подібних справ".

М.Томенко заявив, що, зокрема, у рішенні суду зазначено: "Позивач є політиком і публічною особистістю, тому відкритий для суворої критики і пильного нагляду громадськості, і кордон допустимої критики на адресу такої особи значно ширший".

У рішенні суду також зазначається, що відповідач як народний депутат "відповідно до наданих йому законом повноважень у процесі обговорення питання висловив свою думку про серйозності проблеми, яка останнім часом є предметом обговорення суспільства, експертів і політологів, і яка склалася у Київській міській раді… Метою виступу відповідача було привертання уваги народних депутатів і громадськості до серйозної проблеми".

За словами М.Томенка, символічним є те, що сьогодні, майже чотири роки опісля, питання корупції у Києві, яке було сформовано "молодою командою" Л.Черновецького, є предметом розгляду правоохоронних органів і судових рішень.

Політик також задоволений тим, що чотирирічна судова тяганина підтвердила правильність його дій, якими він привернув увагу до необхідності боротьби з корупцією в столиці, що склалася з приходом до влади Л.Черновецького.

Нагадаємо, 3 листопада 2006 року під час свого виступу М.Томенко звернув увагу на те, що сім'я і близькі родичі мера Києва Л.Черновецького контролюють усі земельні питання, впливають на комунальні підприємства міста тощо. Відповідно до цього, політик зробив висновок, що "на сьогоднішній день у Києві, щоб обіймати будь-яку посаду, треба належати до або сім'ї Черновецького, або сім'ї Супруненка, або сім'ї Комарницьких. ... це на мові закону називається … політичною корупцією".

У свою чергу, Л.Черновецький звернувся до суду з вимогою визнати цю інформацію недостовірною і зазначив, що після її поширення "довіра і повага людей до мене і моєї сім'ї є під загрозою, таким чином, особисто мої честь і гідність і моєї сім'ї заплямовані".

Рішенням Оболонського районного суду Києва від 21 лютого 2007 року в задоволенні позовних вимог Л.Черновецькому було відмовлено. Також у задоволенні позовних вимог меру столиці відмовив Апеляційний суд Києва (рішення від 19 листопада 2007 року). Остаточне рішення у цій справі, яка тягнулася майже чотири роки, прийняв Верховний Суд.

Микола Томенко: біографія та добірка новин>>>
Леонід Черновецький: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини