RU

Час паводка: яку воду п'ють кияни

29.03.2012, 11:44
Час паводка: яку воду п'ють кияни - Фото
448a9082efd2861edaebe859b62af299.jpg

Не секрет, що щорічно під час паводку фахівці Київводоканалу встановлюють більш жорсткий лабораторний контроль над питною водою, ніж в інший час. Однак думки працівників підприємства та екологів щодо якості води, яка тече в київських кранах під час водопілля, істотно різняться.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі підприємства, одним з головних завдань в період водопілля є підготовка якісної та епідеміологічно безпечної води, для чого створюється необхідний запас реагентів - коагулянту Полвак-68, сірокислого алюмінію, хлору, аміачної води і флокулянтів.

"Цього року на паводковий період технологічний запас коагулянту складе 3,5 тис. тонн. З них 2 тис. тонн - високоефективного коагулянту гідроксихлорида алюмінію, який дасть можливість забезпечити нормативну якість питної води під час водопілля", - каже головний технолог Київводоканалу Інна Лавренчук.

Під час водопілля, переконують на підприємстві, спектр досліджень і періодичність контролю джерел водопостачання розширюється, збільшується частота та перелік показників контролю в розподільній мережі міста. Мінімум раз на тиждень фахівці відстежують якість води в Київському водосховищі і воду в річках, вода з яких перекачується у водосховище.

У свою чергу, екологи не поділяють оптимістичних поглядів працівників підприємства. Як зазначає координатор проекту "Перевір, яку воду ми п'ємо" Українського водного товариства WaterNet Захар Малецький, дослідження організації показали, що в період водопілля кияни п'ють воду з підвищеним вмістом марганцю, хлорки і органічних речовин. "Чим смачнішою, солодшою здається вода, тим вище в ній вміст нітратів", - додає Малецький. За його словами, для всіх джерел питної води (артезіанські свердловини, колодязі і водопроводи) в Києві є характерним підвищений вміст заліза та марганцю.

"Дослідження показали, що 54% ​​киян звертають увагу на якість води, а 46% звертають увагу на якість, тільки якщо є така можливість", - наголошує фахівець.

Голова Всеукраїнської громадської організації За право громадян на екологічну безпеку Володимир Гончаренко заявляє, що ні в Києві, ні в інших українських містах не проводиться комплексний моніторинг якості води за необхідними 80 показниками. "95% води в Україні не придатне для вживання. Її не можна пити, з неї не можна нічого готувати. У нас в Україні не ведеться моніторинг і ми не в змозі його робити, це факт. При цьому 80% українців п'ють воду з Дніпра, і чим нижче по річці, тим вода гірше", - цитує еколога кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, за даними екологів, 80% відомих науці захворювань передається з водою. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, кожна десята людина на планеті не має доступу до якісної питної води.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини