RU

Будівництво сміттєпереробного заводу заводу в Києві не за горами

24.06.2008, 14:38

Проектування і будівництво нового сміттєпереробного заводу розпочнеться вже цього року. Про це заявив перший заступник голови КМДА Анатолій Голубченко.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі КМДА, А. Голубченко зазачив: "Сьогодні полігон N5 працює в нормальному режимі, і його загальна потужність ще не вичерпана. Але згідно з Директивою Європейського співтовариства, з 2011 року відкрите захоронення ТПВ (тверді побутові відходи – ред.) забороняється. Тому у нас виникла об'єктивна необхідність в будівництві двох сміттєпереробних підприємств загальною продуктивністю 1 млн. тонн на рік. Під перший такий завод - ТЕЦ на відновлювальному паливі - вже виділена земельна ділянка площею 5,02 га в промисловій зоні міста Деснянського району біля діючої ТЕЦ-6. На конкурсній основі вже визначено інвестора будівництва - австрійську фірму "АТ "ЕВН" АТ". Наразі завершується опрацювання договору з цим інвестором. І вже цього року буде здійснено проектні роботи і почато будівництво. Проектна потужність заводу складатиме - 500 тис. тон/рік".

Зі слів чиновника, згідно з чинним законодавством України щодо природоохоронних вимог, відстань від житлової забудови до межі подібних підприємств має становити не менше 500 м. А від запланованої ТЕЦ до найближчої житлової забудови Деснянського району відстань становитиме 3,53 км, а до с.Погреби - майже 2,5 км. Тож екологічних нормативів в частині забезпечення охоронної зони буде дотримано повністю. Крім того, отримані від переробки відходів тепло- і енергоресурси будуть використовуватися прилеглими до ТЕЦ масивами - "Троєщина" та "Райдужний".

Проте, відмічає А. Голубченко, на цьому міська влада зупинятися не збирається. "Крім будівництва нових сміттєзаводів, ми запланували здійснити капітальну реконструкцію заводу "Енергія". В результаті місто отримає сміттєспалювальний завод потужністю до 300 тис. тон/рік з сучасною системою газоочищення", - зауважив він.

Також заступник голови КМДА зазначив, що після введення в експлуатацію запланованих сміттєпереробних підприємств, полігон N5 буде використовуватися для захоронення тільки попелошлакових залишків від термічної переробки ТПВ.

Нагадаємо, у Києві щоденно утворюється від 3,5 до 4 тис. тон ТПВ. Таким чином щорічно в місті підлягає утилізації до 1,5 млн. тон твердих побутових відходів. Для утилізації функціонують два полігони: N5 і N6, завод "Енергія" і 7 звалищ, розташованих в Київській області. На полігоні ТПВ N5 в с. Підгірці Обухівського району Київської області відкритим способом захоронюється до 40 % утворених в місті відходів, на заводі "Енергія" термічно переробляється до 20 % (230 тис. тонн на рік). Полігон N6, розташований в Голосіївському районі Києва приймає великогабаритні та будівельні відходи.

Також нагадаємо, що 17 червня поточного року у Києві мав відбутися тендер на закупівлю техніки для полігону N5. Столиця планує закупити на суму 24 млн. грн. близько 25 одиниць техніки, а це - автомобілі для перевезення сипучих матеріалів, авто для перевезення глини, бульдозери тощо.

Досьє на Анатолія Голубченка >>>

Детальніша інформація про інших відомих персон>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини