RU

Бригинець пояснив, навіщо регіоналам перейменовувати вулиці Києва

03.09.2012, 18:02
Бригинець пояснив, навіщо регіоналам перейменовувати вулиці Києва - Фото
Олександр Бригинець
Представники Партії регіонів спробують перейменувати вулиці Івана Мазепи та Симона Петлюри, повернувши їм назви царських часів, тому що не можуть виконати доручення президента Віктора Януковича - оголосити російську мову регіональною в Києві - і хочуть хоч якимись діями виправдати своє перебування при владі. Про це заявив голова комісії Київради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі політика.

На думку Бригинця, колишній лідер регіоналів Василь Горбаль разом з "відверто українофобськими політиками та громадськими діячами Бузиною, Корніловим, Чаленком та іншими затіяв кампанію ліквідації топонімів, пов'язаних з історією України". "Вони починають з І.Мазепи та С.Петлюри, а закінчити можуть Б.Хмельницьким і Т.Шевченком ... Це лише передвиборчий піар, правда, не можу зрозуміти, навіщо це В.Горбалю, який балотується до парламенту в Печерському районі. Невже він думає, що в Києві є стільки антиукраїнських виборців, що це дасть йому шанс? " - сказав Бригинець.

Він додав, що перейменувати ці вулиці навряд чи вийде, адже процедура зазвичай триває не менше півроку.
Нагадаємо, нинішня вулиця Івана Мазепи раніше носила назву Січневого повстання, але в 2007 році за участю тодішнього президента Віктора Ющенка була названа ім'ям українського гетьмана. Що стосується вулиці Симона Петлюри, то до 2009 року вона називалася вулицею Комінтерну, і була перейменована на честь отамана голови Директорії Української народної республіки за рішенням Київради.

Після вступу в силу мовного закону, значно розширює застосування російської мови в Україні, російську оголосили регіональною в Одеській, Донецькій, Запорізькій, Харківській, Дніпропетровській областях, а також у Севастополі, Херсоні, Одесі, Запоріжжі та ряді інших міст.

Тим часом низка облрад західноукраїнських областей прийняв рішення не на користь закону про мови. Так, Тернопільську облраду постановив визнати закон таким, що  "не має на території регіону жодних правових наслідків", а Івано-Франківська облрада заявила, що закон суперечить Конституції і законодавству країни, а його реалізація "свідчить про наявність політичних спекуляцій і сепаратистських настроїв, що суперечить інтересам національної безпеки України". У Київській облраді повідомили, що питання про ухвалення рішення про статус мови на порядок денний не ставиться і відповідних проектів рішення поки немає.

Досьє на Олександра Бригинця
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини