RU

Боротьба за владу в Києві: нову раду при КМДА назвали легітимною

30.01.2013, 17:21
Боротьба за владу в Києві: нову раду при КМДА назвали легітимною - Фото
Київська міська рада
В ініціативній групі з обрання громадської ради при Київській міськдержадміністрації заявляє, що вчорашнє голосування за складом ради пройшло легітимно. За словами учасників скандальних зборів, які пройшли у будинку Головпоштамту, обрані 45 членів ради, в їх число увійшли Денис Силантьєв та Богдан Бенюк, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"У нас є всі докази, що збори громадської ради проведено легітимно", - сказав голова лічильної комісії зборів Сергій Харченко на прес-конференції в Києві в середу.

За словами Харченка, всього в зборах 29 січня взяли участь 412 осіб, в рейтинговому голосуванні по обранню 45 членів ради - 350 чоловік, при цьому 55 бюлетенів були визнані недійсними. Результати голосування відображені в протоколі лічильної комісії, який підписали всі її члени.

До складу громадської ради, зазначив Харченко, увійшли спортсмен Денис Силантьєв та актор, депутат від Свободи Богдан Бенюк. Перерахувати поіменно обраних членів ради в ініціативній групі відмовилися, посилаючись на юридичні аспекти.

Харченко пояснив, що легітимним було засідання по обранню ради 29 січня, а не 28-го, як стверджують опозиційні свободівці. За його словами, для проведення зборів попередній склад громадської ради при КМДА у грудні 2012-го створив ініціативну групу. На участь у зборах, які спочатку призначили на 28 січня, подали заявки 546 представників громадських організацій. Це послужило причиною перенесення дати та місця зборів, оскільки актовий зал Київпроекту, де спочатку планувалося провести збори, розрахований лише на 300 осіб.

Секретар ініціативної групи Роман Хорольський повідомив журналістам, що керівництво громадської ради виберуть на перших його зборах. За фактом інциденту під час зборів у Головпоштамті за участю народних депутатів від ВО Свобода нібито вже порушено кримінальну справу. "Жоден бюлетень не був знищений фізично. Станом на сьогодні, процедура вся проведена, і протокол підписаний всією лічильною комісією. Секретар ініціативної групи, тобто я, і її голова Олександр Нагурний склали протокол належним чином", - сказав Хорольський.

За його словами, сьогодні протокол зборів буде переданий для затвердження голові КМДА Олександру Попову для того, щоб той затвердив склад громадської ради і він почав працювати.

Нагадаємо, установчі збори проходили з ранку в актовому залі Головпоштамту на Хрещатику. У ньому взяли участь 442 делегати. За даними  Інтерфакса, обрання громадської ради викликало обурення представників опозиційних організацій на чолі з представниками Свободи, в результаті чого в будівлі виникали бійки. Під час однієї з бійок постраждав народний депутат Едуард Леонов (Свобода). Для реагування в будівлю прибули бійці "Беркута". Свободівці стверджують, що рада була легітимно обрана 28 січня, а збори 29 січня були фікцією з метою організувати раду, якою влада буде легко маніпулювати. У партії УДАР також заявили, що засідання, яке відбулося вчора, є нелегітимним.

За повідомленнями народного депутата Олександра Бригинця, 30 січня шість опозиційних депутатів обговорили з Олександром Поповим ситуацію з обранням громадської ради. Сторони домовилися про повторну зустріч у наступний понеділок, на якій заслухають висновки юристів щодо того, яка з рад є легітимною. Також планується заслухати правоохоронців та депутатів, на очах яких відбувалися бійки в Головпоштамті.

Громадська рада при КМДА є постійно діючим колегіальним консультаційним органом, створеним для забезпечення участі громадян в управлінні державними справами. До компетенції ради також входить громадський контроль над діяльністю Київської міськадміністрації та врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики в Києві.

Фоторепортаж: Штурм Головпоштамту - свободівці проти силовиків
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини