RU

Блок Кличко: Комунальні тарифи у Києві необгрунтовані

14.01.2011, 16:24

Діючі тарифи на послуги ЖКХ у Києві економічно необгрунтовані, оскільки схема їх ціноутворення абсолютно непрозора. Про це заявив депутат Київради від Блоку Кличко Іван Плачков.

"Сьогодні потрібно не просто бездумно підвищувати тарифи, а провести цілий комплекс заходів, спрямованих на реформу системи тепло- та енергозбереження. І головне, що треба зробити, - дати кожній людині можливість платити тільки за той обсяг енергії, який він споживає. А для цього кожний будинок повинен бути обладнаний приладами обліку теплової енергії", - зазначив І.Плачков, якого для ЛІГАБізнесІнформ процитували в прес-службі Блоку.

Депутат повідомив, що у Києві вже встановлено близько 2 тисяч лічильників (необхідно 10 тисяч). Обладнати всі будинки в столиці лічильниками, за його словами, можна за 2-3 роки.

І.Плачков наголосив, що це дозволить місту економити значні кошти. "Зараз кількість вироблених гігакалорій тепла визначається з погрішністю до 20%. Додайте до цього ще 10% погрішності, яка встановлюється, коли тариф визначається з розрахунку на один квадратний метр. Як результат, виходять разючі суми - 500-700 млн.грн. економії за один опалювальний сезон", - сказав він.

За словами депутата, громадяни повинні знати не тільки про складові тарифів, але і про те, на що саме витрачаються їх кошти. Крім того, повинні бути підписані договори між власниками будинків і постачальником послуг, а також між винаймачем квартири і виконавцем послуг.

Нагадаємо, нові комунальні тарифи в столиці набирають чинності з 1 лютого 2011 року. Платежні доручення по них кияни отримають в березні.

ЖКХ, побутові послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини