RU

Блок Кличка вважає, що метро хочуть "прихватизувати"

21.07.2008, 11:42

У Блоці Віталія Кличка стверджують, що спроба Київради передати під заставу майно метрополітену є початком тіньової приватизації підприємства.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у Блоці, партійці відзначили: "Ярмо кредитів, які з 2006 року набрав метрополітен, не стає легшим. Замість фінансового оздоровлення, мерія постійно залучає боргові кошти, ніби для фінансування виплат заробітної плати і будівництва метрополітену, плавно підводячи його до банкрутства і передачі у приватні руки".

Прикриваючись необхідністю термінової виплати зарплат працівникам, менеджмент метрополітену на сесії Київради спробував "з голосу" запропонувати рішення про залучення 28 млн. грн. кредитних ресурсів під заставу вагонів метро. На сьогодні заборгованість КП "Київський метрополітен" за банківськими кредитами перевищує 300 млн. грн.

"Вагони хочуть віддати під заставу, але чіткого механізму погашення кредитів ми не бачили. А з такою заборгованістю ініціювати банкрутство – справа техніки. І потім ті ж банки, а точніше - бізнесмени, які стоять за ними, контролюватимуть метро і вимагатимуть від тієї ж Київради погашення боргів", - заявляють депутати Блоку.

Партійці вважають, що навіть якщо метрополітен уникне посягання, тягар відсотків за кредитами все одно ляже на міський бюджет. Колишній банкір, а зараз керівник метрополітену Петро Мірошников планує залучати кошти для метро під 20 % річних, стверджують вони.

Блок Віталія Кличка впевнений, що замість боргового фінансування, проблеми метрополітену треба вирішувати шляхом фінансового оздоровлення, виведення з тіні великих коштів від рекламного бізнесу в метро і оренди площ метрополітену (керівництво метрополітену заявило в Київраді, що офіційний прибуток метро від реклами і оренди сягає 3 млн. грн. щомісяця) і дотуванням з бюджету столиці і держави витрат на проїзд малозабезпечених.

Могутній бізнес-сектор, який розвинувся в столичній "підземці", повинен перекривати величезні витрати, які хочуть перекласти на плечі киян. "Гроші, які заробляє метро, не повинні бути "закритою зоною" і йти в кишеню тіньовим посередникам. Метрополітен є власністю громади, і мерія повинна прикласти зусилля для збереження цього стратегічного об'єкта, а не сприяти "прихватизації", як це сталося з "Київхлібом", "Київмлином", "Київводоканалом" та банком "Хрещатик", - заявили у Блоці Віталія Кличка.

Нагадаємо, раніше київська влада заявляла про намір підвищити тарифи на проїзд в метро. Це питання планується винести на розгляд бюджетної комісії вже у вересні.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини