RU

Бійка за Гостиний двір: міліція почала перевірку

19.12.2012, 16:03
Бійка за Гостиний двір: міліція почала перевірку - Фото
5c5da1b86cf83143c85a8c892ca1c50a.jpg
Правоохоронці перевіряють інформацію про бійку на території Гостиного двору в Києві.

Як повідомляє прес-служба столичної міліції, сьогодні о 4:50 ранку в Подільське районне управління міліції надійшла інформація про те, що на територію Гостиного двору намагаються увірватися невідомі люди. На місце виїхали слідчо-оперативна група і начальник відділу громадської безпеки. З'ясувалося, що конфлікт виник між охороною території Гостиного двору та активістами громадських організацій, які виступають проти забудови на місці архітектурної споруди. Стався конфлікт, який переріс у бійку.

З появою міліції конфлікт було вичерпано.

Правоохоронці стверджують, що дирекція Укрреставрації має всі необхідні документи та дозволи для проведення робіт з внутрішньої реконструкції будівлі та договір з охоронною структурою. Конфлікт виник на підставі того, що члени громадської організації перешкоджали залученню техніки та будівельного обладнання.

На початку другої години дня були зафіксовані спроби активістів громадського руху проникнути на територію Гостиного двору. Представники Укрреставрації поскаржилися в міліцію на те, що активісти заважають їм вести законну діяльність. На місці інциденту, за їх даними, був застосований сльозогінний газ, деякі громадяни отримали тілесні ушкодження. Зараз ця інформація перевіряється, з'ясовуються обставини, свідки.

Нагадаємо, члени громадської організації Збережи старий Київ з травня 2012 року проводять на площі Контрактова безстрокову акцію на захист Гостиного двору. ПАТ Укрреставрація намагаються вести реставраційні роботи.

Сьогодні в ЗМІ представники громадських організацій Збережи старий Київ і КУПР розповсюдили повідомлення про те, що вночі близько 40 невідомих у чорній формі захопили будівлю Гостиного двору. За словами активістів, до будівлі пригнали техніку, там працювали будівельники, а захисників Гостиного двору били, використовуючи сльозогінний газ.

Влітку Верховна Рада виключила Гостиний двір на Контрактовій площі в Києві з переліку пам'яток, які не підлягають приватизації, та дала зелене світло його перебудові та зміні її цільового призначення. Історичну будівлю 1809 року реконструюють у торгово-офісний центр. Як він буде виглядати - досі невідомо.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини