RU

Біля Десятинної церкви в Києві знайшли фундамент палацу X ст.

17.05.2016, 17:07
Біля Десятинної церкви в Києві знайшли фундамент палацу X ст. - Фото
Фундамент будівлі часів Київської Русі (фото - А. Яремчук/segodnya.ua)

Археологічні знахідки, виявлені під час ремонту сходів біля фундаменту Десятинної церкви, повинні бути збережені і законсервовані. Про це заявила заступник голови Київської міської державної адміністрації Ганна Старостенко.

"Знайдені артефакти, за попередніми даними археологів, є частиною фундаменту палацової споруди 10-го століття. Ми не маємо права втратити настільки цінні історичні знахідки, тому вже звернулися до замовника ремонтних робіт з рекомендаціями зберегти їх", - зазначила вона.

Зокрема Ганна Старостенко пояснила, що на сьогодні вже розглядається питання про консервацію з подальшою музеєфікацією знайдених залишків фундаменту.

"У зв'язку з цим столичне Управління охорони культурної спадщини надало замовнику ремонтних робіт рекомендації з пошуку оптимального варіанту консервації артефактів з подальшою розробкою концепції їх музеєфікації. Можливо, вони будуть збережені прямо на місці під склом", - додала Ганна Старостенко.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини