RU

Аварія: в Київське водосховище пливуть отрутохімікати

19.03.2012, 15:28
Аварія: в Київське водосховище пливуть отрутохімікати - Фото
Гребля Київської ГЕС утворює Київське водосховище
Викид хімікатів на Коростенському заводі МДФ (Житомирська область) стався на початку березня. Отруйні речовини, серед яких формальдегіди, потрапили в річку Уж, внаслідок чого вже вимерла практично вся річкова фауна. Ситуація більш ніж серйозна: Уж впадає в Прип'ять, а та - в Київське море. На місці, де Прип'ять впадає у водосховище, служба Держрибоохорони чергує цілодобово.

У Київводоканалі заявили, що ситуацією дуже стурбовані. Кажуть, що вода з річки Уж може дійти до столиці приблизно днів за 40. "Ми вже підготувалися: при потребі можуть бути використані додаткові реагенти для очищення води. Але ми не думаємо, що загрози для питної води буде. Добре, що про катастрофу дізналися вчасно", - цитує Сегодня радника голови правління Київводоканалу Вікторію Яковлєву.

За словами голови асоціації рибалок України Олександра Чистякова, викиди хімічних речовин на заводі відбулися 4, 14 і 16 березня.

У прес-службі МНС кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ повідомили, що про аварію не чули й про можливе забруднення Київського моря нічого не знають. У Мінекології розповіли: раніше взяті попередні проби стічних вод після викиду із заводу свідчать про наявність забруднення. У водах Ужа - сильний запах хвої, великий вміст хлоридів (423 мг/дм3), сульфатів (384 мг/дм3), загального заліза (7,85 мг/дм3). Знизився й водневий показник: при нормі 6,5 - 8,5 од.рН він становить до 4,15 од.рН. "Таким чином, висока концентрація ГПК (хімічне споживання кисню - ред.) і означала хімічне забруднення річки", - говориться в повідомленні Мінекології.

Оскільки 16 березня завод не зупинив роботу, як того вимагало рішення державної екологічної інспекції, головний держінспектор з охорони навколишнього середовища в Житомирській області Богдан Гнатюк підписав розпорядження про опломбування заводу з 19 березня.

Як уточнили в Мінекології, "станом на 19 березня вода в річці Уж в районі села Вороново йде чиста, скидання з вершкового колектора Коростенського заводу МДФ відсутнє".

Нагадаємо, авторитетні вчені називають Київське водосховище найнебезпечнішим об'єктом на планеті. За даними незалежної міжнародної групи дослідників з прогнозування наслідків катастроф, якщо постраждає Київська ГЕС, то земляна дамба 30-кілометрової зони звалиться. У цьому разі Київ чекає доля Помпеї, а всю країну - доля Атлантиди.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини