RU

Андрієвський узвоз може стати пам'ятником

19.01.2011, 09:35

Процес привласнення статусу пам'ятника культурної спадщини Андрієвському узвозу у Києві повинен завершитися, поки його не знищили забудовники. Про це заявив депутат Київради від БЮТ, глава постійної комісії міськради з питань культури і туризму Олександр Бригінець.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі фракції, протягом останніх декількох років для привласнення статусу пам'ятника культурної спадщини в Міністерство культури України від Києва було подано 755 об'єктів, 557 з них вже отримали статус пам'ятника, понад 100 Міністерств відхилило, і значна частина цих об'єктів вже зруйнована. Близько 100 об'єктів досі не почули вердикта від МКУ. Серед них і Андрієвський узвоз.

"Привласнення статусу пам'ятника культурної спадщини Андрієвському узвозу дало б змогу зберегти унікальну художню вулицю для наших нащадків, а не перетворювати її в сумнівний коктейль з безглуздих скляно-бетонних готелів і офісів", - зазначив А.Бригінець.

На думку депутата, весь Андрієвський узвоз має не тільки отримати статус пам'ятника, але й увійти до складу охоронної зони Андрієвської церкви, що стало б ще однією гарантією його збереження.

"На жаль, влада не поспішає ні з визнанням Андрієвського узвозу пам'ятником, ні з привласненням йому статусу охоронної зони Андрієвської церкви. Замість цього нам розповідають про перебудови і реформи, які чекають цю старовинну вулицю. Якщо причина цьому - тиск забудовників, то київська спільнота готова допомогти, влаштовуючи акції протесту як на Андрієвському узвозі, так і біля Міністерства і офісів забудовників", - зазначив А.Бригінець.

Олександр Бригінець: біографія та добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини