RU

АМКУ визнав незаконними дії київської влади щодо збільшення тарифів ЖКГ

19.11.2008, 12:07

Антимонопольний комітет (АМКУ) визнав незаконним дії Київської міськадміністрації (КМДА) щодо диференційованого збільшення у Києві тарифів на житлово-комунальні послуги. Про це заявив Перший віце-прем'єр України Олександр Турчинов.

"Я хочу сказати, що це грубе порушення як умов щодо формування тарифів на комунальні послуги, так і елементарних конституційних норм. За дорученням Кабінету Міністрів, Антимонопольний комітет розглянув це питання і визнав дії Київської міської адміністрації незаконними. Київська міська адміністрація отримала термін в десять днів для того, щоб виправити свої незаконні рішення. У разі нерозв'язання цього питання це рішення у встановленому законом порядку буде скасовано", - сказав О. Турчинов, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

О.Турчинов вважає, що вартість послуг ЖКГ не повинна формуватися диференційовано, залежно від роду діяльності підприємства. На його думку, тарифи на послуги ЖКГ не можуть бути об'єктом оподаткування залежно від роду діяльності підприємств.

О.Турчинов зазначив, що збільшення податкових надходжень повинно здійснюватися не за рахунок диференціації вартості послуг ЖКГ, а за рахунок ліцензування діяльності підприємств.

"Рішення, яке стосується виборчого, диференційованого збільшення вартості комунальних послуг - це безпрецедентне рішення КМДА, де тарифи збільшуються в десять, у п'ять разів, до того ж виборчо і, виходячи з якихось суб'єктивних, волюнтаристських поглядів керівництва КМДА", - сказав О.Турчинов.

Нагадаємо, 30 жовтня Київрада рекомендувала КМДА збільшити тарифи на житлово-комунальні послуги тільки юридичним особам. За таке рішення за пропозицією Київського міського голови Леонида Черновецького проголосував 61 депутат. Тарифи можуть зрости в 5-10 раз. "Ми не зачіпаємо інтереси більшості киян... а переносимо тягар збільшення тарифів на юридичні особи", - сказав Л.Черновецький.

Досьє на Олександра Турчинова >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини