RU

Активісти вийдуть на захист "Замку Барона" у Києві

10.01.2011, 11:45
Активісти вийдуть на захист
6c7a8f6d11e3e77cae0b9ae795206c0e.jpg

Активісти вийдуть на захист "Замку Барона" у Києві

Ініціативні групи киян і музиканти сьогодні вийдуть на громадське віче в захист "Замку Барона" та інших архітектурних пам'яток столиці від знищення.

Як повідомляє ініціатива "Збережи старий Київ", в рамках акції відбудеться театрализованное дійство та хода до Міністерства культури і туризму.

За даними активістів, в ніч на 30 грудня було знищено старовинний маєток на вул. Сагайдачного, 1б. На його місці планують збудувати офісний центр.

Таким чином, відзначають вони, під загрозою знищення опинилась більшість історичних будівель у Києві, в тому числі легендарний "Замок Барона", який був побудований у 1898 році.

"Замок Барона" став одним із символів української столиці. Туристи з багатьох країн приїжджають в Київ, аби побачити його. Ми вбачаємо величезну загрозу Києву, як одному з найкрасивіших міст Європи. Забудовники, які не мають естетичного смаку і ігнорують інтереси киян та туристів, перетворюють місто на скляну коробку. За останні декілька років було зруйновано більше десяти будівель, які були прикрасою міста. На їх місці зводять огидні сірі хмарочоси. Планомірно вирубуються дерева. "Легені" Києва вразила хвороба, яка називається "жадібні забудовники", - заявили представники ініціативи "Збережи старий Київ".

Учасники акції вимагають від столичної влади припинити знищення міста і дати киянам правові гарантії збереження усіх історичних пам'яток. Зокрема, активісти вимагають захистити місто від руйнування історичної частини, зазделегідь повідомляти киянам про реконструкцію, можливий продаж та перепланування будівель.

Також вони наполягають на необхідності створення
наглядового громадського органу, який буде брати безпосередню участь в обговоренні всіх питань, які пов'язані з історичною частиною міста.

Окрім цього, активісти вимагають від Міністерства культури і туризму України оприлюднити список всіх архітектурних пам'яток Києва. Також вони наполягають на оприлюдненні списку людей, які дозволили зруйнувати будинок на вул. Сагайдачного.

Будівництво, нерухомість, ринок землі: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини