RU

Аделаджі загрожує до 12 років ув’язнення

20.10.2010, 11:35
Аделаджі загрожує до 12 років ув’язнення - Фото
f9339b7d1e2f9462a163da673be59baa.jpg

Аделаджі загрожує до 12 років ув’язнення
Досудове слідство у справі "King’s Capital", до якого причетний пастор церкви "Посольство Боже" Сандей Аделаджа, завершено. Пастору загрожує покарання до 12 років ув’язнення. Про це у коментарі "Газеті по-київськи" заявив адвокат потерпілих вкладників Іван Боднарук.


"Вчора постраждалим почали надходити листи з головного слідчого управління МВС, підписані слідчим Назаренком. Там було сказано: досудове слідство закінчено, запрошуємо ознайомитися із матеріалами справи. Згідно з листом, Аделаджа звинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України - "Шахрайство в особливо великих розмірах", "Створення злочинної організації" і "Підроблення документів". Ймовірно, суд тут застосує принцип поглинання більш тяжкої статті - "Шахрайство", тому покарання може бути не більше 12 років з конфіскацією. Крім того, обвинуваченими у справі "King’s Capital" проходять фундатор компанії Олександр Бандурченко, його компаньйон Сафонов і фінансисти Сандея - Голованов, Колесніков і Єресько", - зазначив І.Боднарук.

Водночас сам С.Аделаджа провини не визнає, стверджує: чужих грошей не брав, все майно належить церкві, а заробляє написанням книг.

За інформацією газети, справа, що нараховує 100 томів, отримала несподіваний поворот - найсерйозніші обвинувачення висунені не С.Аделаджі, а топ-менеджеру "King’s Capital" Олександру Бандурченку. Йому ставлять, крім статей, пред'явлених пастору, ще і тяжкі ч. 3 ст. 358 КК - "Легалізація прибутків, отриманих злочинним шляхом у складі групи". Покарання - до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Водночас, незважаючи на отримані потерпілими листи, заступник глави МВС Василь Фарінник заявив, що про фінал слідства у справі "King’s Capital" можна буде дізнатися не раніше 5 грудня, коли потерпілі і обвинувачені ознайомляться зі справою, буде вирішено все їхнє клопотання, а прокуратура затвердить обвинувальний висновок.

Нагадаємо, раніше пастору церкви "Посольство Боже" було пред'явлено обвинувачення в організації заволодіння коштами громадян шахрайським шляхом, вчиненого в особливо великих розмірах.

Крім того, його звинувачували в причетності до ще однієї фінансової афери. До того ж екс-Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляв про те, що С.Аделаджу допитували з приводу його участі вже у двох фінансових "пірамідах".

У свою чергу, пастор заявляв, що не збирається реагувати на "провокації політичних інтриганів, які волею випадку очолили правоохоронні органи". Він також передбачав, що став жертвою "замовлення"
.

Водночас, за свідченнями постраждалих, саме С.Аделаджа під час своїх проповідей закликав прихожан вкладати гроші у компанію "King’s Capital". Наразі громадянин Нігерії С.Аделаджа, який офіційно проживає в Україні, перебуває під підпискою про невиїзд.


Сандей Аделаджа: біографія та добірка новин>>>
Гучні афери: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини