RU

Попов: Ми зобов'язали відновити будівлі на Андріївському

12.04.2012, 13:40
Попов: Ми зобов'язали відновити будівлі на Андріївському - Фото
Попов стверджує, що білборди з його ім'ям і безкоштовна підписка на провладну газету - не політтехнологія

Призначений президентом керівник столиці розповів, чому кияни повинні вважати його своїм і як він збирається отримати перемогу на виборах мера

Голова Київської міськдержадміністрації та потенційний кандидат в мери столиці від влади Олександр Попов розповів ЛІГАБізнесІнформ, яка дата виборів для нього невигідна, чому потрібно знову змінити закон про столицю, які в нього відносини з головою Адміністрації президента й чому він не виступає проти "вертолітної площадки Януковича". За іронією долі, це інтерв'ю було записано саме напередодні скандалу зі знесенням будівель на Андріївському узвозі. Призначений Банковою столичний градоначальник з натхненням розповідав про плани з розвитку туризму в Києві, і що головний його потенціал - культурна спадщина, оригінальна архітектура столиці. І раптом на тлі обіцянок зберегти вигляд міста - такий конфуз. Тому ситуацію з будівельними роботами, які затіяла компанія мільярдера Рината Ахметова й які викликали обурення киян, співрозмовник нашого кореспондента прокоментував вже навздогін розвитку подій.

- У пресі активно мусується версія про те, що вибори мера Києва пройдуть у липні. Ви знаєте дату?

- Я чув кілька версій. Починаючи від травня, продовжуючи червнем, восени й навіть наступним роком. Законодавство дозволяє прийняти різні рішення. Але це питання наявності коштів. Відповідь має дати Верховна Рада. Потрібно дочекатися її вирішення.

- А за вашими відчуттями?

- Якщо це буде липень, то для мене цей варіант незручний. Мені ніколи буде займатися агітацією, бо це закінчення Євро-2012. Міська влада буде працювати у величезній напрузі, і тут буде не до виборів. Але я прийму будь-який законний варіант.

- Звертатися до Конституційного суду за роз'ясненням не мають наміру?

- У планах цього не було.

- Ви остаточно вирішили балотуватися?


- Так. впевнений, що плани, напрацьовані нашою командою, можуть бути корисні для міста. Ми готові їх реалізувати в життя.
Сподіваюся, що Партія регіонів проаналізує ситуацію, оцінить мою роботу й підтримає мене. Хоча моя думка: мер повинен бути аполітичним 

- Підете від Партії регіонів?

- Закон передбачає висування кандидатів лише через місцеву організацію будь-якої партії. Сподіваюся, що Партія регіонів проаналізує ситуацію, оцінить мою роботу й підтримає мене. Хоча моя думка: мер повинен бути аполітичним. Він представляє територіальну громаду, в якій є різні політичні погляди, релігійні переконання. Але в будь-якому разі цю формальність (висування від партії, - ред.) треба пройти, оскільки вона визначена законом.

- Навіщо вам ставати мером? Ваша ж партія вижила чинного мера Черновецького, вся повнота влади над містом і так зосереджена в ваших руках.

- Ви спрощуєте ситуацію. Керівник, який організовує роботу міської ради - це ключова фігура. Я вважаю, що мер міста й голова адміністрації повинні бути єдиним обличчям. Така форма роботи була б ефективнішою.

- Навіщо тоді потрібно було розділяти ці посади в 2010-му?

- Давайте подивимося на ситуацію 2010 року зі всіма накопиченими проблемами. Згадайте, яке було вилучення з власності міста активів. Підприємств, землі, нерухомості. Ви ж прекрасно це знаєте. Сьогодні ситуація зовсім інша. Можна назвати багато недоліків нашої роботи. Але місто розвивається, падіння припинилося. Рішення про поділ повноважень було правильним.

- В такому разі, було б чесно одночасно з призначенням виборів скасувати зміни до закону про столицю. Поки тактика влади багатьом видається такою: переможе Попов - скасуємо зміни, переможе Кличко - сидітиме без повноважень.

- Питання не до мене, я такі рішення не приймаю. І не маю впливу на прийняття законів.

- Але ви можете запропонувати це президенту.

- Можливо, запропоную. А може бути, розглянемо інші варіанти. Може, Києву потрібен свій уряд, потрібен інший статус. Із цих питань потрібно радитися з киянами.

- А коли влада почне радитись з киянами? Про скасування райрад з ними чомусь ніхто не радився.

- Це необ'єктивно. Після мого приходу в адміністрацію ми почали широкомасштабні консультації з киянами. Позитивним прикладом була розробка концепції розвитку міста: отримали 7000 пропозицій. Інші моменти, принципово важливі для міста та киян, ми повинні обговорювати на референдумі. Наприклад, питання генерального плану, забезпечення громадського порядку. Ще дуже важливо, коли люди, які проживають на певній території, мають права й повноваження вирішувати проблеми цієї території. Перш за все, я говорю про органи самоорганізації, які зараз активно розвиваються.

- Що це за органи?


- У нас їх більше 100. Це об'єднання людей, які на рівні мікрорайону ставлять перед собою певні цілі. Наприклад, з озеленення території, вирішення соціальних проблем, розвитку інженерних мереж. Це активні люди, які домагаються розвитку територій. Відповідно до закону, вони фінансуються з міського бюджету. Вони самі, а не за них депутати, уповноважені вирішувати, куди направляти бюджетні ресурси.

- Людей, які днями чи не силою, тому що їх не пускали, потрапили до вас у кабінет, ви відносите до цієї активної частини населення, яка намагається вирішити проблеми міста?


- Ми живемо в демократичній державі, суспільство має право вимагати від влади прийняття рішень. У якій формі - це інше питання. Мені здається, що в тій ситуації зайшли за грань. Я проводжу свою політику демократично. Приймаю у себе людей, реагую на звернення. Тому не треба вриватися в мій кабінет, це кабінет голови державної адміністрації. У мене тут немає нарядів міліції. Цей кабінет доступний і без того. Я вважаю, що ці люди повинні вибачитися, але нехай це буде на їхній совісті. Я зі свого боку всі їхні пропозиції досконально вивчу. І прийму позитивні рішення. Я думаю, що у нас не залишиться незадоволення після нашої співпраці.

- А як по-іншому люди можуть апелювати до влади? Чиновників вони не звільняють. Влада звужує права людей, а потім починає ображатися, коли люди вриваються в кабінети.

- Ви абсолютно неправі. Не знаю, як інші чиновники, але я абсолютно доступний. Я на них не ображаюся. Просто як вихована людина, яка має певний життєвий досвід, кажу що це - неправильно. Це єдине, що я хочу сказати. Нам потрібно знаходити теми, які нас об'єднують, а не воювати.
У список моїх обов'язків не входить контроль над місцем розташування мера. Це його життя. Всі рішення, які приймаються на засіданнях міськради, він підписує. Як і де, я не знаю 
- Де зараз мер Києва?

- Задайте це питання йому.

- Скажіть де він, я і запитаю.


- У список моїх обов'язків не входить контроль над місцем розташування мера. Це його життя.

- Але ж є документи, які він повинен підписувати. Як він це робить?

- Не знаю. Всі рішення, які приймаються на засіданнях міської ради, він підписує. Як і де, я не знаю. Це питання до міської ради.

- Ви самі говорите про те, як місто розікрала молода команда Черновецького. Чому підозрювані на свободі?


- Насправді прокуратура провела дуже велику роботу, яка дозволила повернути активів на кілька мільярдів доларів. Тільки відчужених територій ми повернули вже більше 2000 гектарів. Я знаю, що частина порушених справ вже передана до судів. І цього року ми очікуємо вироків. Як людина я поділяю ваші хвилювання.

- Прямий зв'язок Черновецького із цими злочинами встановити вдалося?


- Це питання до правоохоронних органів.

- Які активи ще не повернуто?


- Зараз в судах знаходяться матеріали на повернення 90 гектарів землі.

- Погіршився або покращиться бізнес-клімат в Києві, враховуючи те, що при цій владі загострився переділ ринків?


- Влада до цих питань відношення не має. Ми ж прийняли багато рішень і багато зробили для того, щоб створити фундамент для розвитку бізнесу. Відкрито міський дозвільний центр. У квітні буде відкрито єдине вікно в дев'яти районах. Сильно спрощені регуляторні та адміністративні процедури. Місто визначилося в пріоритетах свого розвитку. У цій перспективі є місце і великому бізнесу, і малому. Наприклад, розвиток туризму дозволить створити тисячі робочих місць.

- Для розвитку туризму потрібно по-іншому ставитися до міста. За останні 10 років воно перестало бути комфортним простором для життя. Вигляньте у вікно: всі тротуари зайняті машинами. Парки знищуються для забудови. У місті немає місця людині. Про який розвиток туризму може йти мова?

- Я згоден. Ці проблеми негативно впливають на імідж міста. Але ми їх вирішимо. Просто до цього треба підготуватися. Основний потенціал, пов'язаний з розвитком туризму, це наша культурна спадщина, архітектура, прекрасні зелені береги Дніпра. Це те, що ми повинні зберегти.
Майданчик міг з'явитися тільки біля Дніпра. Бо проліт над Києвом вертольотів обмежений. Зміняться правила - буде по-іншому 

- Так адже саме схили й забудовуються! Вертолітний майданчик для Віктора Януковича виявся цілим торгово-розважальним центром. Вона вже заступила собою весь вид на Дніпро перед оглядовим майданчиком в Маріїнському парку. Я не пам'ятаю, щоб ви виступали з ініціативою заборони цього будівництва.

- Я б хотів, щоб цей вертолітний майданчик ніколи не використовувся за своїм призначенням. Я маю на увазі екстрені ситуації, коли він знадобиться для МНС або МОЗ. Особливості розміщення такого об'єкта в тому, що він міг з'явитися тільки біля Дніпра. Бо проліт над Києвом вертольотів обмежений. Поміняються правила - буде по-іншому. Такий об'єкт сучасному місту потрібен.

- Проект майданчика узгоджувався з міською владою?


- Приймалося рішення міської ради.

- Якби це був просто вертолітний майданчик, це одне питання. Але ж там ТРЦ будується - з боулінгом, казино. Чому ви не протестуєте проти цього?


- Ми не вкладаємо в цей проект ні копійки грошей. Ні місто, ні держава. Такий проект вимагає серйозних капіталовкладень. Бізнес, який вкладають в проект, повинен мати можливість окупити його.

- Тобто вертолітний ТРЦ будується не для Януковича?


- Президенту скористатися цим майданчиком ніхто не заборонить. Але в сучасному місті виникають нестандартні ситуації, до яких треба бути готовими.

- Чому ви в такому разі не ініціювали зміну правил польотів? Щоб не спотворювати місто.


- Ви вважаєте правильним, якщо над будинками літатимуть вертольоти? Обмеження визначені законом.

- Добре. Про збереження спадщини: флігель будинку Казанського в минулому році знесли ...

- До 2008 року міська влада давала дозвіл на проведення тих чи інших будівельних робіт. ДАБК тоді був органом міської виконавчої влади. Це була правильна політика. Сьогодні це компетенція Мінбуду. Якщо рішення міськради прийняті 10 років тому й ДАБК дає дозвіл на будівництво, ми дізнаємося про це тільки за фактом, коли руйнують будівлю, валять ліс. Як це сталося, наприклад, на Андріївському узвозі. Щоб навести порядок в цьому, питанні треба повернути ці функції місту. Тоді у нас можна буде й запитувати. З такою ініціативою ми звернулися в Кабмін і Верховну Раду.
Ми провели переговори із забудовником. На місці знесених будівель на Андріївському узвозі не буде сучасних будівель. Місто зобов'язало компанію відновити втрачені будинки в їх первинному вигляді 

- Що буде з Андріївським узвозом?


- Ми провели переговори із забудовником і досягли взаєморозуміння. На місці знесених будівель не буде сучасних будівель, як це планував забудовник. Місто зобов'язало компанію відновити втрачені будинки в їх первинному вигляді. Там буде культурний центр. Проект розробимо протягом місяця й винесемо на обговорення киян. Ми хочемо відновити історичний вигляд Андріївського узвозу, повернути цьому місцю його дух. Дух творчої тусовки. Художників ніхто виганяти не буде. Ми відновимо фасади з фотографій і малюнків.

- Столичні білборди обвішані вашими плакатами про сучасний транспорт. Навіщо це, і скільки витрачено грошей?


- Це елемент соціальної реклами. Ми вважаємо, що ми повинні інформувати киян про свою роботу різними способами. Це звіт. Для міста це не коштувало анітрохи. У нас є домовленості з рекламниками про безкоштовне розміщення.

- Поясніть ситуацію з підпискою киян на газету "Вечірній Київ" за рахунок бюджету.

- Багато людей не можуть отримувати інформацію. У них немає на це грошей. Вони виявляються поза суспільством. Але ми ж повинні запитати у них, чи все правильно робить влада, що владі ще потрібно зробити для них. Що тут неправильного?

- Скільки коштувала підписка?

- Кілька мільйонів.

- З точки зору політтехнологій, використання зовнішньої реклами та органу агітації - газети, говорить про те, що за рахунок бюджету ведеться передвиборча кампанія кандидата в мери.


- Ви бачили агітацію в цій газеті? Просто у нас в країні йде фокусування на негативі. Про погане треба сурмити щосили. А про хороше, про реалізацію проектів - мовчати. Це ненормально. Ми це намагаємося змінити.

- Київ завжди був налаштований проти Януковича, проти чинної влади. Як ви збираєтеся перемогти?

- Я півтора року працюю головою адміністрації. Ви мене можете дорікнути в лобіюванні інтересів Партії регіонів? Я вважаю, що конструктивна політика, якщо її пояснювати, буде сприйнята суспільством.

- А внутрішньо не відчуваєте складність свого становища? Адже ви фактично призначений прокуратор, чужа для міста людина.

- Не відчуваю я себе чужим. Я за півтора року стільки віддав цьому місту, реалізовую великі й важливі проекти. Чому я повинен дискомфортно себе відчувати? І якщо зараз у нас є підтримка уряду, президента, це потрібно позитивно сприймати. Тому що умови нашої роботи такі, що без цієї підтримки складно вирішувати важкі питання.

- Минулого року ходили чутки про те, що на київські процеси намагалися активно впливати нардеп-регіонал
Юрій Іванющенко і його бізнес-партнер Іван Аврамов. Ви на собі це відчували?

- Не було такого. Коли мене призначали, мені дали можливість формувати таку політику й таку команду, яка дозволить змінити ситуацію в місті на краще. Ніякого зовнішнього впливу не було. Ні від народних депутатів, ні від представників уряду.

- І від голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна?

- Сергій Володимирович - людина, яка бере участь у прийнятті рішень в будь-якому регіоні. Тому що він представляє політику президента. Тому в мене бувають з ним консультації. І нічого поганого в цьому немає.

Досьє на Олександра Попова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини