RU

Розлучення Черновецьких: любовний трикутник чи порятунок мільйонів?

16.08.2011, 15:18
Розлучення Черновецьких: любовний трикутник чи порятунок мільйонів? - Фото
9b634ce17371e2a361d3d4f2391a0ddf.jpg

Мер Києва Черновецький розлучається з дружиною. Чи стоїть за майбутнім офіційним розірванням шлюбу щось більше, ніж особисті мотиви? Чи залишиться Черновецький в українській політиці і взагалі в Україні після розлучення?

На 15 серпня мер Києва Леонід Черновецький був викликаний до Печерського районного суду Києва. На відміну від Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, київського градоначальника викликали не з ініціативи Генпрокуратури, а за бажанням його дружини Аліни Айвазової. Вона подала на розлучення, додавши проблем меру, який тільки нещодавно опинився в центрі скандалу з приводу подвійного громадянства. Які мотиви примусили знамениту столичну пару піти на такий крок, чи не вигадав "мер всіх киян" чергову хитромудру схему страховки від нещасних випадків?

З приходом Черновецького до влади було знято не один телепроект і написано не одну статтю про те, як дружно живе мер з дружиною і дітьми, як разом подружжя підіймалося з самих низів до вершин благополуччя. Черновецький-сім'янин - ця роль стала однією з його візитівок в політиці. Турбота про сім'ю повинна була програмувати особливо сентиментальних киян на те, що до столиці мер буде ставитися з такою ж теплотою. Словом, старий як світ, але іноді ще спрацьовуючий політтехнологічний трюк. Сім'я – це було останнім, в чому Черновецький здавався щирим. Тому інформація про майбутнє розлучення, природно, прикувала до себе увагу.

За сімейними обставинами

Як одна з версій того, що відбувається, вже називають банальний любовний трикутник. Черновецький нібито вже більше семи років живе окремо від дружини, і лише політичні міркування (розлучення для політика негласно вважається моветоном, так само як бути холостяком в немолоді роки якось не годиться) примушували мера грати на публіці роль нескінченно закоханого в свою дружину.

За інформацією ЗМІ, у Черновецького є інша жінка, і Аліна Айвазова в якийсь момент вирішила подати заяву на розлучення зі своїм чоловіком-мільйонером. Словом, версія побутова, буденна, яка особливо цікава хіба що аматорам таблоїдів або одним з символів його правління - "бабусям Черновецького". А ось те, що, фактично мер, який втратив реальну владу, є власником півмільярдного становища, народжує більш інтригуючу версію несподіваного розлучення.

У рамках цієї, позбавленої будь-якого фінансового підгрунтя, версії можна також припустити, що розлучення - це, зрештою, особиста ініціатива самої Айвазової. Непересічність та непередбачуваність Черновецького може втомити кого завгодно, чому б ні?

Порятунок сімейних мільйонів

За даними численних рейтингів, Черновецький - незмінний учасник "хіт-парадів" найбагатших людей України. У цьому році журнал Кореспондент нарахував у нього $556 млн. і поставив на 20-е місце рейтингу. За даними Фокуса, мерський добробут оцінюється ще крутіше - в $707,3 млн. В Україні гроші, не захищені владою, мають особливість по-тихому міняти власника або ж в дусі совка визнаватися набутими незаконним шляхом. Очевидно, розуміє це і Черновецький, який встиг за час управління столицею нажити собі не тільки славу найбільш ексцентричного з українських мерів, але й немало політичних ворогів.

Таким чином, має право на життя версія, що розлучення з коханою дружиною Аліною - вимушена спроба порятунку капіталів. Переписати частину активів на дітей, частину - на дружину, а самому залишитися із зарплатою в одну гривню, чим не вихід? Тим більше, що залишатися в Україні зовсім не обов'язково - Черновецький має ізраїльський паспорт, нерухомість в Тель-Авіві, словом, можливість і бажання провести час в цій близькосхідний країні. За даними іноземних ЗМІ, мер Києва має стандартне посвідчення особи громадянина Ізраїля, і прописаний на одній з вулиць Північного Тель-Авіва.

Справедливості заради варто відзначити, що до версії "порятунок мільйонів" схиляються не всі. Наприклад, народний депутат від фракції НУНС Кирило Куліков, відомий своїм більш ніж критичним ставленням до Черновецького, вбачає в розлученні тільки розлучення. Політик не вірить, що шлюборозлучний процес в сім'ї Черновецьких - спроба захистити бізнес і гроші.

"Мені не цікаві проблеми в сім'ї Черновецьких. Що стосується можливих спроб захистити розлученням гроші, то все багатство Черновецьких завжди було під безпосереднім контролем Леоніда Михайловича", - наголосив Куліков. На користь припущення депутата говорить і те, що Черновецький або його представник не з'явилися в суд 15 серпня. Отже, розлучатися не поспішає. Що ж до версії про порятунок нажитого, то про неї з більшою впевненістю можна буде говорити, якщо раптом за підсумками розлучення пані Айвазовій дістанеться до непристойності велика частина грошей, майна і різних активів чоловіка.

Яка б з версій не виявилася правдивою - і та, й інша не обіцяє Черновецькому нічого хорошого в політичному сенсі. Розлученого мільйонера, духовний наставник якого Сандей Аделаджа проходить фігурантом по кримінальній справі про шахрайство, пенсіонерки любитимуть куди менше, ніж зразкового сім'янина і доброго християнина Леоніда Михайловича. А інші електоральні групи і зовсім ніколи до нього не переживали теплих почуттів. Але Черновецького, напевно, політична перспектива сьогодні хвилює менш за все. Адже все хороше коли-небудь закінчується, а обстановка зараз така, що всього-навсього завершення політичної кар'єри може виявитися найкращим варіантом і найменшою жертвою.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини