RU

Набережна розбрату

30.12.2010, 15:55
Набережна розбрату - Фото
d7c8c29adeb6b9cf26321ebae7f27f70.jpg

Минулого тижня з набережної Дніпра у Києві відбуксирували останній дебаркадер. Влада стверджує, що ресторани та готелі знаходилися там незаконно. Разом з тим, власники закладів вважають, що набережну "зачищають" під нові проекти

Минулого тижня з набережної Дніпра у Києві відбуксирували останній дебаркадер. Набережна спорожніла, проте, судячи з усього, ненадовго. Хоча в транспортній прокуратурі заявляють, що вона функціонуватиме лише як берегозакріплююча споруда, столичні власті не виключають, що там все ж таки з'являться нові об'єкти.

Ресторани геть

Епопея з "демонтажем" плавучих ресторанів і готелів на Набережному шосе почалася ще влітку. Першим "під роздачу" потрапив ресторан "Муракамі". Пізніше аналогічна доля спіткала "River palace", ресторан-кабаре "Мандарин" разом із розважальним центром "Disco Radio Hall" і рестораном японської кухні "Якіторія". Восени попливли ресторани "Сіртакі", "Пивний причал", "Щастя є", а також готелі "Фараон" і "Перліна Дніпра".

Більшість дебаркадерів прибирали з боєм - власники і колективи закладів чинили опір. Добровільно відчалили лише готелі "Дніпровський" і "Баккара".

Серед причин поспішного відбуксирування суден, які простояли на набережній не один рік, влада називає декілька. Так, за даними транспортної прокуратури Києва, плавучі ресторани і готелі прибрали, оскільки через них руйнувалася причальна стіна, а також погіршувалась якість води і дно ріки, куди заклади нібито зливали відходи.

"Набережна непридатна для тривалого швартування багатотонних суден. Вона буде використовуватися за призначенням - як берегозакріплююча споруда", - заявив кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ начальник відділу захисту прав і свобод громадян і інтересів держави управління нагляду на транспорті прокуратури Києва Володимир Гриценко.

За його словами, відбуксирування плавучих ресторанів проводилося в рамках кримінальної справи, порушеної в червні цього року за фактом зловживань керівниками компаній судновласників і недбалості з боку співробітників Фонду держмайна, які видавали дозволи на швартовку судів.

У Міністерстві інфраструктури України, яке спільно з інститутом "Річтранспроект" проводило перевірку стану набережної, також стверджують, що через роботу дебаркадерів вона почала руйнуватися.

"Незначні пошкодження укріплювальних стінок набережної та її підводних залізобетонних конструкцій пов'язані з тим, що власники несамохідних суден проводили несанкціоновані будівельні роботи. Наприклад, монтували палі в дно ріки і неправильно закріплювали судна біля причалів. Також багато дебаркадерів були намертво приварені до конструкцій, які не призначені для швартування суден", - заявили у відомстві.

Більше того, за даними міністерства, несанкціоноване будівництво навколо ресторанів і надбудова нових рівнів "могли спричинити неминуче руйнування не пристосованої для таких навантажень набережної".

"Велику небезпеку ці об'єкти представляли при весняному льодоході. Вони могли бути просто вирвані "з коренем" разом з частиною набережної та віднесені течією до опор мостів через Дніпро", - зазначили в Мінінфраструктури.

Начальник комунального об'єднання "Інститут генерального плану" Сергій Броневицький назвав нам ще одну причину звільнення набережної від плавучих ресторанів і готелів. "Приводиться до ладу зовнішній вигляд Києва. З усіх об'єктів, що були на набережній, з Головархітектурою був узгоджений тільки один. Тому їх прибрали, і це нормально", - заявив він.

Тим часом, власники ресторанів і готелів зі звинуваченнями на їх адресу не згодні. Власті просто спробували знайти зачіпку для закриття закладів, вважають бізнесмени.

Набережна-2

Проте, плавучі ресторани і готелі далеко від набережної не попливли. Багато з них "прописалися" на лівому березі Дніпра та біля острова Гідропарк. Наприклад, "Перлина Дніпра" поки що влаштувалася недалеко від Нікольської Слобідки.

"Частина наших ресторанів зараз знаходиться біля Жукова острова і мосту Патона. Дебаркадери перевезуть на нові місця. Розглядаються різні варіанти у Києві. Можливо, це буде Русанівська набережна, можливо, ближче до Гідропарку або до мосту Патона. Всі ресторани відновлять роботу після Нового року", - сказала нам PR-директор мережі ресторанів "Козирна карта" (більшість ресторанів, відшвартованих з набережної, - з цієї мережі, - ред.) Наталія Лурьє.

При цьому один з останніх відбуксованих дебаркадерів - арт-готель "Баккара" вже освоюється на новому місці - біля берега Гідропарку, метрах в 200 від мосту Метро. Ще влітку там купалися відпочиваючі. А тепер прямо з Дніпра здіймаються дві купи піску (заглиблюється дно ріки), на березі острова будують бетонні конструкції. Таким чином, пляж (нехай і несанкціонований), можна сказати, пішов в історію.

За словами директора арт-готелю Ольги Тулімової, на цій території для "Баккари" будують власний причал. На питання, чи погоджене будівництво, директор закладу відповідає ствердно. "Весь план з переходу і установки судна, в тому числі і місце швартовки, погоджений з усіма", - сказала вона.

Однак в Головному управлінні містобудування, архітектури і дизайну міського середовища Київської міськадміністрації про це чують вперше. "З нашим управлінням нічого не погоджували. Можливо, документи в процесі підготовки", - заявила прес-секретар управління Марина Шаповал.

Що буде на Набережному шосе?

Думки про те, що ж все-таки буде на Набережному шосе - на ділянці між Поштовою площею і мостом Метро - розділилися. У той час як в транспортній прокуратурі столиці стверджують, що набережна буде використовуватися виключно як берегозакріплювальна споруда, власники відбуксованих дебаркадерів вважають, що територію "зачистили" для інших - "своїх" - інвесторів.

Такі припущення не позбавлені сенсу, адже нещодавно столична влада заявила, що розглядає питання розміщення нових плавучих готелів на Дніпрі в рамках підготовки столиці до футбольного чемпіонату Євро-2012.

"Не будучи головним архітектором, я пару років тому висунув саме таку пропозицію на перших засіданнях комісії Євро-2012. Вважаю, що для того, щоб простим шляхом вирішити проблему розселення гостей чемпіонату, можна було б пришвартувати комфортабельні лайнери вздовж десяти кілометрів на побережжі", - зазначав раніше головний архітектор Києва Сергій Целовальник.

Чи з'являться на Набережному шосе нові ресторани чи готелі, покаже час. Причому, вже зовсім скоро. Чомусь в те, що набережна буде порожньою, віриться менш за все.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини