RU

Кінець команди Черновецького

20.04.2011, 10:45
Кінець команди Черновецького - Фото
5e86709f4d94f145137e19d4a59964a6.jpg

Київрада звільнила секретаря Олеся Довгого. З відходом правої руки Леоніда Черновецького команда "мера всіх киян" фактично покинула політичну арену столиці. А глава міськадміністрації Олександр Попов виграв у Л. Черновецького ще один, мабуть, вирішальний,

Київрада звільнила секретаря Олеся Довгого. Депутати проголосували за його відставку майже одностайно - 112 голосів з 113 зареєстрованих (усього у Київраді 120 обранців). З відходом правої руки Леоніда Черновецького команда "мера всіх киян" фактично покинула політичну арену столиці. А глава міськадміністрації Олександр Попов виграв у Л.Черновецького ще один, мабуть, вирішальний, бій за столицю.

Секретаря відправили геть

Чутки про можливу відставку О.Довгого були у столиці не один тиждень. Першою ластівкою стала заява О. Попова про необхідність зміни керівництва Київради, який залишався єдиним непідконтрольним новій команді органом влади у столиці. Вже тоді стало зрозуміло, що глава КМДА налаштований рішуче, і крісло О.Довгого займе нова людина. Серйозність намірів влади підтвердило затримання глави фракції Блоку Черновецького в Київраді Дениса Комарницького і оголошення зятя мера Києва В’ячеслава Супруненка у розшук.

Проте рішення про відставку О.Довгого було прийнято не відразу - він тривалий час категорично заперечував конфлікт із новою владою і затверджував, що залишається. Тепер вже екс-секретар тримався до останнього. І навіть коли у ЗМІ з'явилася інформація про те, що його заява про відставку за власним бажанням вже зареєстрована у Київраді, все заперечував.

"Довгий чинив опір один. Усі думали, що є якась домовленість про недоторканість між Черновецьким і Януковичем, але, певно, вона поширюється тільки на сім'ю мера, а всі інші захищаються, як можуть. Довгий захищався публічно, він думав, що люди, які голосували у Київраді з ним останні три роки, будуть за нього голосувати. Але цього не сталося", - каже директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

За його словами, з відходом О.Довгого команда Черновецького розвалилася. "Довгий довше за всіх тримався на цьому "Титаніку" за назвою "Київська мерія". Першим місток покинув сам капітан, Комарницький - у в'язниці, Басс (екс-перший заступник глави КМДА Денис Басс. - ред.) десь подорожує. Довгий тримався довше за всіх. З його відходом Команда Черновецького розвалилася", - зазначив політолог.

Відставка секретаря Київради була єдиним питанням вчорашнього засідання. У своїй прощальній промові О. Довгий декілька разів наголосив, що йде за власним бажанням і закликав колег підтримати це рішення. "Я першим роблю цей крок. Я всім говорю, що це моє рішення. Я закликаю вас усіх підтримати моє рішення і перегорнути сторінку протистояння", - заявив він.

До того ж політик наголосив, що хоч і йде з керівної посади, збирається відстоювати свої принципи: "Я відмовляюся сьогодні від своєї посади, але я не відмовляюся від принципу захисту місцевого самоврядування і верховенства представницького органу - Київської міської ради, вибраної киянами. Відмінність тільки у тому, що з сьогоднішнього дня цю позицію я буду відстоювати не як очільник, а як позафракційний депутат".

Що чекає Довгого?

Проте, схоже, екс-секретар Київради не збирається йти з київського політичного Олімпу ні з чим. Так, ще минулого року він стверджував, що не проміняє політику на бізнес. "Можу точно сказати, що не бачу себе в бізнесі. Я вибрав для себе дорогу в політику. І мені б хотілося надалі розвивати себе у цій сфері", - каже тоді О. Довгий.

Тому для багатьох не стало сюрпризом те, що відразу після відставки екс-секретар Київради заявив, що виходить з фракції Блоку Черновецького. На думку політолога Олексія Голобуцького, це рішення продиктоване бажанням створити новий проект. "Можливо, він планує створення свого нового політичного проекту у Києві, а може, не тільки у Києві. У нього є для цього можливості, зв'язки і гроші", - заявив він.

Водночас глава Центру прикладних політичних досліджень Володимир Фесенко вважає, що заява О.Довгого про вихід з фракції - спроба формально вийти з гри. "Але це не означає, що до нього не будуть прислухатися і радитися депутати з Блоку Черновецького. Багато хто буде сприймати його якраз як носія слів Черновецького… І якщо Довгий отримав якісь, навіть тимчасові, гарантії недоторканості в обмін на відставку, він може впливати на ситуацію у міськраді вже не з поста секретаря, а як посередник між Черновецьким, його найближчим оточенням і лояльними до мера депутатами. Тобто він може стати неформальним лідером залишків фракції Блоку Черновецького", - сказав він.

До того ж політолог не виключив, що після бурхливих подій у Київраді О.Довгий візьме паузу. "За прикладом Супруненка він може поїхати за кордон і спробувати пересидіти складні часи, щоб мінімізувати ризик арешту і правових претензій, пов'язаних із земельними махінаціями", - вважає В.Фесенко.

Невідомий секретар

Нового секретаря Київради планують призначити сьогодні. Хто ним стане, поки невідомо. Не беруться називати конкретні прізвища і політологів. До сьогоднішнього дня частіше за інших звучали прізвища депутата від фракції "Громадський актив Києва" (ГАК), фінансового директора мережі будівельних гіпермаркетів Галини Гереги і депутата від Партії регіонів, глави постійної комісії з питань власності Володимира Дейнеги. Але остаточне рішення, судячи з усього, ще не прийнято.

"Схоже, це питання ще не вирішено. Якби все було вирішено, кандидатура нового секретаря вже була б проголосована. Тому я і не ризикну робити які-небудь прогнози", - сказав В.Фесенко.

За словами політолога, кандидатура нового секретаря стане результатом компромісу: "Звичайно, регіоналам простіше поставити свою людину на цю посаду, але вони будуть змушені йти на компроміс з частиною колишньої команди Черновецького - ГАКом і Блоком Черновецького".

Утруднився назвати конкретні прізвища, але виключив, що це буде представник Партії регіонів, і В.Небоженко. "Це повинен бути зрадник, який добре обізнаний у роботі Київради. Людина, яка буде виконувати будь-які доручення адміністрації. Але не яскрава і вольова фігура. Навіщо Попову новий Довгий у Київраді?" - сказав експерт.

До того ж політолог наголосив, що призначення нового секретаря - сумнівна перемога команди глави КМДА. "Тепер всі проблеми ляжуть на плечі самого Попова, йому доведеться формувати з "тушок" більшість і управляти ними. Але це не вирішує проблеми київського мера і самоврядування. Тому як втратила авторитет Верховна Рада на чолі з Литвиним, точно так призначений Адміністрацією Президента під нову більшість новий секретар міськради не буде користуватися популярністю", - вважає В.Небоженко.

Олесь Довгий: біографія та добірка новин>>>
Робота Київради: добірка новин>>>
Черновецький та його команда: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини