RU

Громадянин мер. Черновецького знайшли в Тель-Авіві

04.08.2011, 10:32
Громадянин мер. Черновецького знайшли в Тель-Авіві - Фото
071241146a1d44addcf8be93f2483296.jpg

Вчора мер Києва, який мало того, що давно не з'являвся у Києві, так ще й виявився репатріантом з багаторічним досвідом, був знайдений. В Ізраїлі. З його слів, в країні він перебуває в неофіційній відпустці, але без громадянства

Вчора мер Києва Леонід Черновецький (на фото), який мало того, що давно не з'являвся у Києві, так ще й може виявитися репатріантом з багаторічним досвідом, був знайдений. В Ізраїлі. З його слів, там він перебуває в неофіційній відпустці, але без громадянства.

Одне з ізраїльських видань днями обнародувало інформацію, згідно з якою мер Києва та його дружина Аліна Айвазова вже 17 років є громадянами Ізраїля. В базі даних МВС Ізраїля вказано, що Черновецький і Айвазова репатріювалися до Ізраїля 5 жовтня 1994 року. Обидва мають стандартні ізраїльські посвідчення особи (їх номери є в розпорядженні редакції). За даними на липень поточного року, Черновецький прописаний на одній з вулиць Північного Тель-Авіва. Відповідно, вже будучи ізраїльським громадянином, Черновецький балотувався на пост президента України в 2004 році і був обраний мером Києва в 2006-му.

Джерело в компетентних органах повідомило, що Черновецький репатріювався до Ізраїля у повній відповідності з законом про повернення, оскільки його батько Михайло Ілліч Черновецький мав єврейське коріння. З публікацій і виступів самого київського мера відомо, що батько був офіцером радянської армії, інвалідом війни, закінчив юридичний факультет в Харкові. Він розлучився з дружиною незабаром після народження сина, і Леоніда Черновецького виховував вітчим.

Цій інформації дуже зраділи столичні бютівці, які давно мріяли про проведення дострокових виборів у Києві. Голова фракції БЮТ в Київраді Тетяна Меліхова одразу ж повідомила, що фракція звернеться до Міністерства закордонних справ з проханням перевірити інформацію про можливе подвійне громадянство Черновецького. "Такий запит ми підготували до правоохоронних органів. Передусім, ми звернемося в МЗС, щоб вони зробили запит, і в тому числі звернемося і до прокуратури Києва, тому що прокуратура наглядає за тим, що робиться в місцевих радах. Якщо він має подвійне громадянство, а за законами України він не має на це права, таким чином, він не може бути мером і повинен припинити свої повноваження", - повідомила вона.

Депутат зазначила, що всі можливі дії з цього питання будуть проводитися після відпустки Київради. При цьому, на думку Меліхової, Партії регіонів вигідна присутність Черновецького як мера Києва.

Але в Партії регіонів, судячи з усього, не так вже й зацікавлені в захисті мера. Так Володимир Олійник заявив, що Черновецького однозначно позбавлять українського громадянства, якщо підтвердиться інформація про наявність у нього паспорта Ізраїля.

Щоправда, чи підтвердиться ця інформація – ще питання. Колишній заступник глави МВС Геннадій Москаль заявив, що Ізраїль за жодних обставинах не надасть Україні офіційні підтвердження про наявність у Черновецького свого громадянства, оскільки це – персональні дані, захищені Конституцією. Підтверджуючи це твердження, в Міністерстві абсорбції Ізраїля заявили про неможливість надання кому б то не було інформації про можливу наявність у Черновецького громадянства цієї країни. Такі дані отримати можна тільки за умови згоди самого мера Києва.

А ось екс-голова українського бюро Інтерполу Кирило Куліков упевнений, що отримати від ізраїльської сторони офіційну інформацію про громадянство Черновецького не представляє жодної проблеми, нічого секретного в цьому немає. "Дуже багато розмов з приводу громадянства Черновецького. Якщо так ще один день поговоримо, то інформація про громадянство стане інформацією, прирівняною до банківської таємниці або діагнозу лікаря. Насправді нічого секретного в інформації про громадянство немає. Щоб отримати інформацію офіційно, необхідно направити офіційний запит в рамках Європейської конвенції про міжнародно-правову допомогу. Ізраїль до цієї конвенції приєднався", - зокрема, зазначив він.

При цьому Куліков додав, що якщо Черновецький проходить по ряду кримінальних матеріалів як підозрювана особа, то правоохоронні органи безперешкодно можуть це робити. "Принаймні, ми робили це багато разів", - пояснив екс-голова бюро Інтерполу.

У свою чергу Міністерство внутрішніх справ України вже перевіряє інформацію про можливе подвійне громадянство Черновецького. А в Міністерстві юстиції України заявили, що навіть якщо подвійне громадянство мера Києва підтвердиться, скасувати прийняті ним рішення не представляється можливим.

Разом з тим, радник президента України Ганна Герман закликала Київського міського голову звернутися до ізраїльської влади з проханням надати довідку про те, чи є він громадянином Ізраїля, чи ні. Щоб захистити своє ім'я від брудних інсинуацій недоброзичливців. При цьому, від будь-яких додаткових коментарів з цього приводу вона відмовилася.

Тим часом, Черновецький знайшовся. В Ізраїлі, у власній квартирі, в яку йому нанесли візит журналісти одного з українських телеканалів. Аудієнція тривала недовго, співробітників ЗМІ мер Києва прийняв з властивим йому доброзичливим здивуванням. "Як ви сюди потрапили? Я не даю інтерв'ю. Я знаходжуся тут в неофіційній відпустці", - сказав він, після чого охорона вивела журналістів з квартири. Однак Черновецький, перш ніж журналістів вивели остаточно, встиг спростувати інформацію про своє подвійне громадянство.

У будь-якому випадку опозиція вже готується до того, щоб приступити до процесу позбавлення Черновецького посту мера Києва. "Громадянин України згідно із законом не може мати подвійне громадянство, і така людина не мала права балотуватися на пост міської голови. Тому, якщо ця інформація підтвердиться, його мерство повинно бути автоматично припинено", - наголосила Меліхова.

Леонід Черновецький: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини