RU

Черновецький вийшов у люди

10.02.2011, 13:00
Черновецький вийшов у люди - Фото
c8e52791b2ed6887695f125a603e34da.jpg

Відсутність мера Києва на робочому місці не на жарт стурбувала жителів столиці, незважаючи на те, що життя у місті не завмерло. Питання: куди подівся мер, періодично спливало у ЗМІ. Однак відповідь на нього можна було почути лише на рівні чуток

Тривала відсутність двічі обраного мера Києва на своєму робочому місці не на жарт стурбувала жителів столиці, незважаючи на те, що життя у місті не завмерло. Резонне запитання: куди подівся Леонід Михайлович, періодично спливало у ЗМІ. Однак відповідь на нього можна було почути лише на рівні чуток. Водночас влада як би не помічала, або справді не знала, де перебуває Леонід Черновецький.

Лише у кінці січня Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив голові Київської міської держадміністрації Олександру Попову знайти столичного градоначальника.

До того ж Прем'єр дивувався - хіба хтось страждає від відсутності Л.Черновецького у Києві? Проте він дав відповідне доручення. "Кияни мріють, щоб він повернувся? Мріють, так? Я повідомлю обов'язково, знайдіть мера, повідомте, що кияни скучили за ним, і дуже хочуть його бачити, просять якнайшвидше приступити до роботи", - звернувся М. Азаров до глави КМДА.

І ось буквально декілька днів тому в ЗМІ з'явилася обнадійлива інформація - Л.Черновецький у Києві, більше того, на робочому місці. Однак інформація надходила найсуперечливіша. Одні ніби бачили світло у робочому кабінеті мера, з іншими градоначальник особисто спілкувався, треті, до яких належали і працівники мерії, не могли однозначно відповісти, чи правдива поширена інформація.

Вчора, нарешті, Леонід Михайлович з'явився перед народом. У бесіді з журналістом мер Києва розвіяв чутки і припущення, які функціонували у суспільстві під час його відсутності.

Передусім Київський міський голова акцентував увагу на тому, що не писав заяви про свою відставку. "Заяви про відставку я не писав. Повідомлення, що прозвучало від заступника голови Верховної Ради Миколи Томенка, - це брехня. Просто дрібна політична капость", - сказав він.

Водночас, за словами, Л.Черновецького, він поки не вирішив, чи складати з себе повноваження. "Я прийму якійсь рішення з відставки тільки тоді, коли зважу всі можливі наслідки для киян. Моє рішення може бути прийняте тільки після узгодження з фракцією блоку мого імені у Київраді, тому що ми разом йшли на вибори", - сказав він.

З іншого боку Л.Черновецький заявив, що більше не буде балотуватися у мери, натякнувши на можливість продовження свого політичного життя у парламенті. "Швидше, я в 2012 року на пост мера балотуватися не стану, але в парламент - напевно", - сказав він.

Своє рішення столичний градоначальник пояснив тим, що "сьогоднішні повноваження мера недостатні для того, щоб я міг виконувати всі доручення киян".

Також Л.Черновецький спростував інформацію про те, що ніби просив політичного притулку в Ізраїлі. Більше того, він там навіть не був. "Я справді був у Грузії. В Ізраїлі не був, політичного притулку не просив", - сказав він.

Мер також зазначив, що "був у різних країнах, в Європі і добре відпочив під час зимових свят". До того ж Л. Черновецький зазначив, що весь цей час контролював ситуацію у столиці. "Я приїжджаю у Київ, виконую свої обов'язки, підписую документи, і контролюю все, що відбувається у Київраді", - наголосив він.

Щодо моїх взаємовідносин із центральною владою, Л.Черновецький висловив побоювання, що може зазнати політичного переслідування. "Поклавши руку на серце, я думаю, що сьогодні немає жодного відомого політика, що має свою точку зору, який би не боявся, не чекав політичного переслідування", - сказав він.

Водноча, заявив градоначальник, члени блоку його імені зазнають переслідування з боку влади. "Я буду вимагати припинення переслідування членів моєї команди. Я багато думав і все ж у мене є відчуття, що переслідування має місце, принаймні, щодо двох членів мого блоку", - зазначив Л.Черновецький, висловивши переконання, що йому вдасться захистити членів своєї команди.

Незважаючи на те, що Л.Черновецький досить повно відповів на багато запитань, інтрига, проте, залишається. Чи надовго мер затримається у Києві, або знову зникне, давши їжу для дозвільних припущень, чи буде він здійснювати обов'язки градоначальника повною мірою, або ж виявиться у ролі "весільного генерала" тощо? Мабуть, вже найближчим часом можна буде відповісти, принаймні, на ці питання.

Леонід Черновецький: біографія та добірка новин>>>
Черновецький та його команда: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Коментарі

Останні новини