10.02.2011, 13:00

Черновецький вийшов у люди

Черновецький вийшов у люди - Фото

Відсутність мера Києва на робочому місці не на жарт стурбувала жителів столиці, незважаючи на те, що життя у місті не завмерло. Питання: куди подівся мер, періодично спливало у ЗМІ. Однак відповідь на нього можна було почути лише на рівні чуток

Черновецький вийшов у люди
Тривала відсутність двічі обраного мера Києва на своєму робочому місці не на жарт стурбувала жителів столиці, незважаючи на те, що життя у місті не завмерло. Резонне запитання: куди подівся Леонід Михайлович, періодично спливало у ЗМІ. Однак відповідь на нього можна було почути лише на рівні чуток. Водночас влада як би не помічала, або справді не знала, де перебуває Леонід Черновецький.

Лише у кінці січня Прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив голові Київської міської держадміністрації Олександру Попову знайти столичного градоначальника.

До того ж Прем'єр дивувався - хіба хтось страждає від відсутності Л.Черновецького у Києві? Проте він дав відповідне доручення. "Кияни мріють, щоб він повернувся? Мріють, так? Я повідомлю обов'язково, знайдіть мера, повідомте, що кияни скучили за ним, і дуже хочуть його бачити, просять якнайшвидше приступити до роботи", - звернувся М. Азаров до глави КМДА.

І ось буквально декілька днів тому в ЗМІ з'явилася обнадійлива інформація - Л.Черновецький у Києві, більше того, на робочому місці. Однак інформація надходила найсуперечливіша. Одні ніби бачили світло у робочому кабінеті мера, з іншими градоначальник особисто спілкувався, треті, до яких належали і працівники мерії, не могли однозначно відповісти, чи правдива поширена інформація.

Вчора, нарешті, Леонід Михайлович з'явився перед народом. У бесіді з журналістом мер Києва розвіяв чутки і припущення, які функціонували у суспільстві під час його відсутності.

Передусім Київський міський голова акцентував увагу на тому, що не писав заяви про свою відставку. "Заяви про відставку я не писав. Повідомлення, що прозвучало від заступника голови Верховної Ради Миколи Томенка, - це брехня. Просто дрібна політична капость", - сказав він.

Водночас, за словами, Л.Черновецького, він поки не вирішив, чи складати з себе повноваження. "Я прийму якійсь рішення з відставки тільки тоді, коли зважу всі можливі наслідки для киян. Моє рішення може бути прийняте тільки після узгодження з фракцією блоку мого імені у Київраді, тому що ми разом йшли на вибори", - сказав він.

З іншого боку Л.Черновецький заявив, що більше не буде балотуватися у мери, натякнувши на можливість продовження свого політичного життя у парламенті. "Швидше, я в 2012 року на пост мера балотуватися не стану, але в парламент - напевно", - сказав він.

Своє рішення столичний градоначальник пояснив тим, що "сьогоднішні повноваження мера недостатні для того, щоб я міг виконувати всі доручення киян".

Також Л.Черновецький спростував інформацію про те, що ніби просив політичного притулку в Ізраїлі. Більше того, він там навіть не був. "Я справді був у Грузії. В Ізраїлі не був, політичного притулку не просив", - сказав він.

Мер також зазначив, що "був у різних країнах, в Європі і добре відпочив під час зимових свят". До того ж Л. Черновецький зазначив, що весь цей час контролював ситуацію у столиці. "Я приїжджаю у Київ, виконую свої обов'язки, підписую документи, і контролюю все, що відбувається у Київраді", - наголосив він.

Щодо моїх взаємовідносин із центральною владою, Л.Черновецький висловив побоювання, що може зазнати політичного переслідування. "Поклавши руку на серце, я думаю, що сьогодні немає жодного відомого політика, що має свою точку зору, який би не боявся, не чекав політичного переслідування", - сказав він.

Водноча, заявив градоначальник, члени блоку його імені зазнають переслідування з боку влади. "Я буду вимагати припинення переслідування членів моєї команди. Я багато думав і все ж у мене є відчуття, що переслідування має місце, принаймні, щодо двох членів мого блоку", - зазначив Л.Черновецький, висловивши переконання, що йому вдасться захистити членів своєї команди.

Незважаючи на те, що Л.Черновецький досить повно відповів на багато запитань, інтрига, проте, залишається. Чи надовго мер затримається у Києві, або знову зникне, давши їжу для дозвільних припущень, чи буде він здійснювати обов'язки градоначальника повною мірою, або ж виявиться у ролі "весільного генерала" тощо? Мабуть, вже найближчим часом можна буде відповісти, принаймні, на ці питання.

Леонід Черновецький: біографія та добірка новин>>>
Черновецький та його команда: добірка новин>>>


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net в Twitter, Facebook, Інстаграм: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Отправить:
Теги:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.