RU
06.08.2013, 12:03

Перший штучний гамбургер виявився не соковитим

Перший штучний гамбургер виявився не соковитимПерший штучний гамбургер виявився не соковитимПерший штучний гамбургер виявився не соковитимПерший штучний гамбургер виявився не соковитимПерший штучний гамбургер виявився не соковитим
У столиці Великобританії в присутності журналістів вчора пройшла дегустація першого в світі гамбургера, м'ясо якого було отримано зі стовбурових клітин, повідомляє The Washington Post. Смакові якості продукту з пробірки, який готували і їли на прес-конференції, виявилися схожими на справжнє м'ясо, але не аналогічними.

"Котлета в бургері схожа на справжнє м'ясо, але не настільки соковита. Я очікувала, що структура м'яса буде більш м'якою. Воно виявилося на диво хрустким", - поділилася враженнями професор з Австрії Ханні Рютцлер, яка  спробувала бургер.

Котлету виготовили зі стовбурових клітин, отриманих в результаті біопсії у корови. Протягом трьох місяців групі вчених на чолі з професором Марком Постом з голландського університету Маастрихта вдалося виростити 20 тис. м'язових волокон. Потім волокна спресували і отримали котлету, яка за біологічними параметрами абсолютно ідентична звичайній яловичині.

За словами Посту, він хоче показати світові, що вирощування м'яса в лабораторіях абсолютно реально і може стати вирішенням продовольчої кризи. "Корови дуже неефективні, вони споживають 100 грам рослинного білка, щоб справити всього лише 15 грам їстівного тваринного білка. З цієї причини нам необхідно давати коровам багато корму, щоб потім ми могли самі їх з'їсти", - пояснює Пост.

Вартість одного гамбургера зі стовбурових клітин оцінюється в 250 тис. фунтів стерлінгів. У Бостонському університеті впевнені, що штучне м'ясо має потенціал стати більш корисним для організму, ніж звичайні - якщо вчені замінять насичені жири омега-3 жирами.

Як пише
Le Temps, виробники м'яса з пробірки обіцяють налагодити промислове виробництво через 20 років, і кажуть, що їх ноу-хау допоможе подвоїти виробництво м'яса до 2050 року. "Це буде технологічний виклик, але не все так швидко: перехід до промислового виробництва є етапом, на якому зазнали фіаско численні багатообіцяючі винаходи. Ймовірно, буде потрібно ще багато часу і грошей, перш ніж після полювання і тваринництва відбудеться третя революція в постачанні людей м'ясом тварин", - пише видання.

"Ще точно не підраховано, скільки матеріалів і енергії буде потрібно для промислового виробництва штучного м'яса. Повний підсумок може представити абсолютно іншу картину з виробництва високотехнологічного продукту, в той час як для вирощування корів потрібні лише поля і достатню кількість води", - зауважує газета.

Нагадаємо, 5 серпня на прес-конференції в Лондоні представили перший у світі 
синтезований в лабораторії гамбур, створений вченими дослідного інституту Нідерландів за гроші одного з творців корпорації Google Сергія Бріна.

Фото: ЕРА

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter.
Відправити:
Теги: