RU

Зловживання яйцями може обернутися хворобами, - лікар

12.10.2012, 14:28
Зловживання яйцями може обернутися хворобами, - лікар - Фото
e0f576dc156afecf57f76f9d0e53e8c2.jpg
Курячі яйця - продукт, який володіє високою біологічною цінністю, що містить практично всі незамінні амінокислоти, вітаміни групи В, вітаміни D, А, Е, залізо, цинк, марганець, фосфор, йод, селен та інші корисні компоненти. Незважаючи на те, що яйця рекомендуються в повсякденному харчуванні, зловживати ними не варто - це може нашкодити травній системі, викликати алергію і навіть харчову непереносимість.

Про це розповів директор медичного центру Здорове харчування при Українському НДІ харчування Олександр Мартинчук в інформаційному агентстві ЛІГАБізнесІнформ на прес-конференції, присвяченій Всесвітньому дню яйця, який відзначається щорічно у другу п'ятницю жовтня.

За словами лікаря,  холестерин, що міститься в яйцях, не робить згубного впливу на організм. "Розумна кількість даної речовини (холестерину) має надходити в організм з їжею. Потенційна шкода холестерину, локалізованого в курячому жовтку, нейтралізується лецитином, що міститься там, і рядом мікроелементів, що беруть участь у ліпідному (жировому) обміні. Виходячи із цього, на сьогоднішній день рекомендується використовувати від 4 до 6 яєць на тиждень", - сказав фахівець.

Мартинчук уточнив, що дітям у віці до одного року яйця їсти не можна, а всім іншим рекомендується вживати не більше одного яйця в тиждень. "Це пов'язано з тим, що в цьому віці ще відбувається дозрівання і становлення різних систем організму і слід дати час на адаптацію дитини до даного продукту. Якщо при цьому відзначаються які-небудь алергії, то використання яєць слід припинити. Яйця дітям давати тільки в відвареному вигляді ", - пояснив він.

Спортсменам, які бажають наростити м'язову масу без застосування хімдобавок, дозволяється включити в раціон до 7 яєць на тиждень на постійній основі. "Більша кількість не рекомендується, оскільки можливе перевантаження ферментних систем. Також зростає ризик появи будь-яких алергічних реакцій", - підкреслив Мартинчук.

Яйцеманам, які їдять по 2 і більше яєць на день, лікар порадив відмовитися від своєї звички. "Для перетравлення будь-якого продукту організм використовує певні групи ферментів. Таким чином, ви можете перевантажити один з ланцюжків свого травного апарату і спровокувати розвиток харчової непереносимості", - резюмував він.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини