RU

Зловживання снодійним загрожує летальним результатом

28.02.2012, 15:10
Зловживання снодійним загрожує летальним результатом - Фото
f15ae60aa15f62b19c4eb35d03ab707b.jpg
Крім ризику смерті, регулярний прийом високих доз снодійного збільшує ризик розвитку злоякісних пухлин. Це з'ясували фахівці з клініки Scripps в Сан-Дієго (Каліфорнія, США).

Як пише Медпортал, з посиланням на BMJ Open, дослідження доводять шкідливість таких популярних снодійних, як засобу бензодіазепінового (темазепан) і небензодіазепінового ряду (золпідем), барбітурати та антигістамінні препарати.

Вчені досліджували дані про 10,5 тис. пацієнтів, середній вік яких - 54 роки. Добровольці приймали снодійне в середньому два з половиною роки. Після цього стан їхнього здоров'я порівняли зі станом тих, хто не приймав зазначені препарати.

Виявилося, що пацієнти, які приймають снодійне навіть рідше 18 разів на рік, в три з половиною рази частіше вмирали. У людей, які пили ліки проти безсоння до 132 разів за рік, цей показник підвищувався до чотирьох з половиною разів.

Експеримент показав, що регулярний прийом високих доз препаратів, що допомагають заснути, на 35% збільшував ризик утворення злоякісних пухлин.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини