RU

Їжа з ГМО викликає рак, - Daily Mail

20.09.2012, 11:40
Їжа з ГМО викликає рак, - Daily Mail - Фото
Щури 2 роки харчувалися продуктом з ГМО. Фото: dailymail.co.uk
У Європі розгорається скандал навколо використання продуктів харчування з ГМО: генно-модифікована кукурудза виявилася смертельно небезпечною.

Як пише британська газета Daily Mail, протягом двох років вчені з Університету Кан на північному заході Франції (Нижня Нормандія) проводили експерименти над лабораторними щурами. тварин годували переважно такою модифікованою кукурудзою. У результаті тварини захворіли раком і в їхніх тілах утворилися гігантські для їх розмірів пухлини - розміром з м'ячик для пінг-понгу.

В Єврокомісії, яка свого часу дозволила експерименти над кукурудзою, стверджують, що вся справа в пестицидах. Молекулярний біолог з королівського коледжу Лондона Майкл Антоніо заявив, що приголомшений результатами дослідження. "Воно показало екстраординарний ряд пухлин, що розвиваються більш рано і більш агресивно - особливо в жіночих особинах. Мене потрясли екстремальні негативні зміни в їхньому здоров'ї", - зазначив він.

Нагадаємо, за даними Держспоживстандарту, в Україні 6% продуктів харчування містять ГМО. На думку експертів, фактично всі модифіковані продукти на сьогоднішній день нелегальні, адже, згідно з законом про біобезпеку 2005 року, легальними можуть бути тільки зареєстровані ГМО, а таких в країні поки немає. За неофіційними даними, із загального обсягу посівів сої генно-модифікованими в Україні є до 70%, кукурудзи - 10-20%, соняшнику - понад 10%. Під ГМ-культурами зайнято понад 1 млн. гектарів, або 3% усіх сільгоспугідь країни.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини