RU

Їзда в метро небезпечна для здоров'я, - вчені

26.04.2013, 17:31
Їзда в метро небезпечна для здоров'я, - вчені - Фото
b5d3e87d70e6fb1e814afdc8f7215291.jpg
Регулярні поїздки в метрополітені можуть підірвати здоров'я - повітря в підземці містить велику кількість небезпечного металевого пилу. Як з'ясували експерти з Університету Саутгемптона (Англія), погано провітрювані станції метро, ​​в яких постійно тримається висока температура, - ідеальне середовище для накопичення токсичного пилу.

Дослідники піддали порівняльному аналізу частки пилу, що зібрали на одній зі станцій метрополітену, в дров'яної печі і в автомобільному тунелі. Виявилося, що в повітрі підземки металу було найбільше, перш за все, це були частинки заліза і міді.

Особливо небезпечні дрібні частинки, попереджають вчені. Якщо великі порошинки зазвичай прилипають до трахеї і стінок носових проходів, дрібні можуть досягати бронхіол і дрібніших дихальних шляхів. Такий пил здатний потрапляти в найглибші області легенів - альвеоли, де кисень надходить у кров.

Існують докази того, що ультратонкі частинки можуть долати захисний бар'єр дихальних шляхів (епітелію), і потрапляти в основні тканини організму. Це означає, що небезпеки піддаються не тільки дихальні шляхи, а й серцево-судинна система, печінка, нирки, мозок.

У відповідь на тривожні заяви експертів представники лондонського метрополітену заявили, що їх пасажирам боятися нічого. "Ми ведемо моніторинг рівня пилу протягом багатьох років. Дослідження незмінно показують, що вміст пилу знаходиться в межах менше ніж третини встановленого ліміту", - сказав голова метро Говард Коллінз.

Джерело: firstnews.ru
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини