RU

Заразних туберкульозників будуть примусово госпіталізувати

10.01.2013, 12:59
Заразних туберкульозників будуть примусово госпіталізувати - Фото
4680a70a848cd267680ad83ff58f4812.jpg
Згідно з урядовим розпорядженні 3 січня 2013 року "Про внесення змін до розпорядження Кабінету міністрів України від 29 жовтня 2009 р. № 1285", українців, які страждають на заразні форми туберкульозу, тепер будуть примусово госпіталізувати за рішенням суду.

Документ розроблено з метою приведення існуючих нормативно-правових актів у відповідність з новою редакцією закону України "Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз", зазначає прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Новий закон передбачає, що в разі, якщо хворі на заразні форми туберкульозу порушують протиепідемічний режим, що ставить під загрозу зараження інших осіб, то за рішенням суду вони можуть бути примусово госпіталізовані в протитуберкульозні установи.

Заяву про примусову госпіталізацію або про продовження терміну госпіталізації хворого подає до суду представник установи, в якій лікується хворий, протягом 24 годин з моменту виявлення порушення пацієнтом протиепідемічного режиму. До заяви додається мотивований висновок лікаря, який лікує або повинен лікувати цього хворого.

Примусова госпіталізація осіб здійснюється з урахуванням висновку лікаря на термін до 3 місяців. Продовження терміну - за рішенням суду. Невиконання рішення суду про примусову госпіталізацію тягне кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Закон про примусову госпіталізацію хворих на туберкульоз підписаний президентом України в квітні 2012 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини