RU

Із сьогоднішнього дня Україна заборонила рекламу 327 ліків

10.12.2012, 17:58
Із сьогоднішнього дня Україна заборонила рекламу 327 ліків - Фото
d8059a1718520efbfd9ab3cf0bc6eadc.jpg
В Україні 10 грудня 2012 року вступив в дію наказ Міністерства охорони здоров'я № 876 "Про затвердження переліку лікарських засобів, заборонених до реклами, що відпускаються без рецепта". Документ вводить заборону на рекламу 327 торгових найменувань, переважно ліків від застуди та знеболюючих.

Як повідомляє прес-служба міністерства, таким чином МОЗ намагається захистити українців від самолікування. Більше 100 препаратів, які заборонили рекламувати, вироблені в Україні. Так, заборона торкнулася фармгігантів Фармак, групи компаній Здоров'я, а також Дарниці. Поза законом опинилася реклама Солпадеїну, одного з найбільш продаваних анальгетиків.

Перелік ще не кінцевий і в майбутньому буде розширюватися. Очікується включення туди засобів Ессенціале, Но-шпа, Мезим. Чиновники кажуть, що обсяги продажів цих препаратів досягають мільярдів гривень, а споживання не контролюється ніяк.

Згідно з наказом МОЗ, рішення про внесення препарату в список заборонених в рекламі приймається міністерством на підставі рекомендацій Державного експертного центру МОЗ за наявності хоча б однієї з визначених умов:

- препарат відпускається тільки за рецептом;

- препарат містить наркотичні, психотропні речовини;

- препарат може викликати звикання;

- препарат призначається тільки жінкам в період годування груддю;

- препарат застосовується тільки для лікування дітей віком до 12 років;

- препарат застосовується для лікування туберкульозу, венеричних захворювань, особливо небезпечних інфекційних захворювань, ВІЛ/СНІДу, раку та інших онкозахворювань, хронічного безсоння, діабету, ожиріння, імпотенції.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини