RU

Як вибрати якісне морозиво: тест пломбіру

12.07.2013, 14:41
Як вибрати якісне морозиво: тест пломбіру - Фото
e6922359400c86abe248fb208836771d.jpg
Науково-дослідний центр незалежних споживчих експертиз Тест оприлюднив рекомендації українцям щодо вибору якісного морозива, протестувавши вісім зразків білого пломбіру, що продається у вітчизняних супермаркетах.

Як повідомляється на сайті організації, оцінювалося морозиво від семи українських (Геркулес Суперсімейка, Премія, Рудь, Три ведмеді, Ажур, Ласунка Буржуй, ТМ Лімо) і одного російського (Чиста лінія) виробника. Лабораторні дослідження показали наявність у продукті ТМ Лімо кишкової палички, за що цей пломбір отримав оцінку "погано". Інших суттєвих зауважень (у тому числі щодо якості жиру - весь він був молочним) до продуктів не було, за що більшість з них отримали оцінки "відмінно" (оцінку "добре" присвоїли маркам "Ажур" і "Ласунка Буржуй" - за не зовсім характерну органолептику).

Рекомендації центру експертиз по вибору морозива:

1. Перевіряти наявність та номери ДСТУ та ТУ. В Україні діють два ДСТУ, один на морозиво тільки з молока і другий на морозиво з рослинними жирами. Морозиво молочне, вершкове і пломбір - це виключно молочні продукти, вони прописані в ДСТУ 4733:2007. У ці види морозива дозволяється вносити найрізноманітніші смакові наповнювачі та харчові добавки, але заміни молочного жиру або молочного білка бути не повинно. Другий стандарт ДСТУ 4735:2007 поширюється на морозиво з комбінованим складом сировини. Це продукт з рослинним жиром або будь-яким замінником молочного жиру. Ніхто не забороняє виробляти справжній пломбір за ТУ. Однак просто букви ТУ або ДСТУ ще нічого не означають, важливий номер стандарту і склад продукту. Найкраще морозиво - те, яке зроблено за ДСТУ. Адже, виходячи з його вимог, молочний і вершковий пломбіри не повинні містити рослинних жирів.

2. Дізнаватися про наявність рослинних компонентів. Морозиво, в складі якого є немолочний жир (пальмова, кокосова олія), повинні маркувати як "морозиво з комбінованим складом сировини". Але зазвичай такий напис виробник не розміщує, однак про наявність рослинних компонентів повинні повідомляти на упаковці.

3. Звертати увагу на жирність. У молочному морозиві вона повинна бути 0,5-7,5%, у вершковому - 8-11,5%, у пломбірі - 12-20%.

4. Звертати увагу на домішки. Забороненими для морозива є консерванти, стабілізатори та ароматизатори допускаються, але не всі. За даними Тесту, гуарова і ксантанова камедь, а також камедь ріжкового дерева - стабілізатори природного походження. Ще один з емульгаторів-стабілізаторів, якого не варто лякатися - моно- і дигліцериди жирних кислот, одержувані з жирів. За радянських часів стабілізатори також використовували: у шести можливих рецептах пломбіру значилися або крохмаль, або борошно, або желатин, або агароїд. Вода також була передбачена у складі пломбіру, ​​а з шести рецептів у п'яти було передбачено сухе молоко.

5. Дивитися на огранолептику. Визначити якість морозива можна і по тому, як воно тане. Дуже швидко перетворюється на рідину продукт з великим вмістом води. Не варто купувати ласощі у деформованій упаковці - це говорить про неправильне зберігання. До того ж у ньому швидко розмножуються мікроби, здатні викликати отруєння. Про порушення технології при виробництві свідчить і нерівномірний колір морозива. Шоколадна глазур повинна бути без нальоту, тріщин, не повинна відпадати шматками, прилипати до зубів. Зверніть увагу: якщо на поверхні шоколадного покриття є крапельки води, це ознака неправильного зберігання.

Нерівномірна консистенція морозива, при якій відчутні кристали льоду, а також маслянистий смак виникають при порушенні режиму виробництва. Занадто щільна консистенція характерна для недостатньо збитого морозива, а "пісок на зубах" (кристали лактози) говорить про недотримання режиму заморожування і зберігання продукції. Дефекти смаку і запаху виникають при використанні для морозива неякісного молока, вершків і масла.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини