RU

Як правильно вийти з посту: МОЗ рекомендує

13.04.2012, 17:55
Як правильно вийти з посту: МОЗ рекомендує - Фото
Головне - не переїдати
Міністерство охорони здоров'я підготувало ряд правил для людей, які дотримувалися посту перед Великоднем. Важливе значення такі рекомендації мають для хворих із хронічними захворюваннями серцево-судинної, дихальної, травної, ендокринної та сечовидільної систем. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в прес-службі МОЗ.

Лікарі попереджають, що надмірне споживання тваринної їжі, яка присутня у великій кількості на святкових столах у кожній українській родині, разом із вживанням алкоголю може спричинити різке погіршення стану здоров'я, обумовити загострення існуючих хронічних хвороб та викликати ускладнення.

Навіть здорові люди часто провокують розлади у функціональному стані організму стрімкою зміною раціону харчування після закінчення посту. Тому помірне, поступове й зважене розширення набору продуктів та їх кількості необхідне всім без винятку.

Попередити негативні наслідки виходу з посту може дотримання наступних правил:

1. Кількість їжі, яка споживається за святковим столом, не повинно бути надмірною. Найкраще припинити їсти, коли ще лишається невеличке відчуття голоду. Не слід намагатися з'їсти більше за допомогою лікарських засобів. Останні здатні лише частково покращити перетравлення їжі та не можуть попередити наслідків переїдання. Поступове збільшення кількості їжі обумовлене необхідністю відновлення належного рівня вироблення ферментів, який суттєво зменшується під час посту завдяки обмеженню кількості їжі та виключення продуктів тваринного походження.

2. Вживання тваринної їжі за святковим столом повинно бути обмеженим, не слід вживати понад 150-200 грамів м'яса (особливо жирного - свинини та баранини), більше одного яйця та багато соусів (в т.ч. майонезу), які містять велику кількість тваринних жирів.

3. Свідомий та розумний вибір безпечних та корисних продуктів за святковим столом включає переважно рибу та продукти рослинного походження - фрукти, овочі та злакові продукти. Рослинна їжа, окрім вмісту корисних мікроелементів та вітамінів, містить харчові волокна, належна кількість яких забезпечує повноцінну роботу органів травлення та попереджує розвиток багатьох небезпечних захворювань.

4. Особлива обережність необхідна у вживанні алкоголю. Адже отруєння алкоголем займає перше місце серед причин госпіталізації українців у святкові дні. Алкоголь взагалі не повинен вживатись без їжі, і його кількість після посту слід зменшити у два-три рази по відношенню до звичайної норми.

5. Вихід з посту потребує дотримання максимальної обережності уразливими категоріями населення, до яких відносяться діти, підлітки, особи похилого віку та хворі з перерахованими вище хронічними захворюваннями внутрішніх органів. Таким людям взагалі слід утриматись від вживання тваринної їжі, а тим більше від алкоголю протягом перших днів. Додавання риби та м'ясних продуктів до пісних страв, які стали звичними, повинно відбуватись дуже повільно та спиратись на відсутності неприйняття тих або інших продуктів харчування.

Наведені п'ять правил не можна вважати вичерпними та універсальними для всіх. Кожна людина знає свій організм, як ніхто інший. Тим не менше, якщо ви страждаєте хронічними хворобами, то варто обговорити з вашим лікарем особливості харчування після закінчення дотримання пісної дієти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини